معرفی جاذبه های لنکاوی در تور مالزی

به گزارش باتسک، در میان جاذبه های متنوع مالزی لنکاوی از همه جذابتر است، این نطقه نه تنها برای بزرگترها بلکه کلی جاذبه دیدنی برای کودکان نیز دارد و هر قشری عملا میتوانند در این منطقه حسابی خوش بگذرانند، در ادامه میخواهیم از زیبایی ها و جاذبه های اصلی لنکاوی برایتان بگوییم که حسابی شما را متقاعد میکند سفری خانوادگی به لنکاوی مالزی تنظیم نمایید.

معرفی جاذبه های لنکاوی در تور مالزی

بهترین جاذبه های جاذبه های توریستی لنکاوی شامل مناظر طبیعی، پارک های بزرگ و ساختمان های خاص است که هرکس برای اولین بار به این منطقه سفر می‌کند باید بازدید از آنها را در برنامه سفر خود قرار دهد. این منطقه بعنوان یکی از جزایر معروف و محبوب کشور تور مالزی است که به دلیل جاذبه های تاریخی، قیمت مناسب، امکانات غواصی عالی، زندگی شبانه هیجان انگیز و کالاهای ارزان قیمت مورد توجه بسیاری از توریست های تور مالزی است. سواحل بکر لنکاوی با نام های خلیج داتای، پانتای سنانگ و تانجونگ رو در بین بهترین سواحل دنیا قرار دارند. به دلیل وسعت جزیره برای بازدید از جاذبه های آن بهتر است یک وسیله نقلیه اجاره کنید.

داتاران لانگ (میدان عقاب)

داتاران لانگ که به آن میدان عقاب نیز گفته می شود ، یک مجسمه 12 متری از یک عقاب آماده پرواز است در بالای یک سکو قرار داده شده است. تنها با 5 دقیقه پیاده روی میتوان از کنار این مجسمه به رستوران ها و مراکز خرید کوآ جتی، جتی پوینت مال و تامان لاگندا دالام لنکاوی دسترسی داشت. داتالان پر است از آب نماهای کوچک، مسیر های پیاده روی و پل ها و چون نزدیک دریا است جای خوبی برای تماشای قایق ها در هنگام غروب است.

دنیای زیر آب

دنیای زیر آب لنکاوی در شهر ساحلی پانتای سنانگ قرار دارد که محل زندگی بیش از 500 گونه جانوران دریایی از جمله فک ها، پنگوئن های راک هوپر، اسب دریایی، فلامینگوها و اردک ماندارین است. یکی از جاذبه های اینجا پیاده روی در یک تونل 15 متری زیر در زیر آب است که از آنجا می‌توانید از نزدیک کوسه ها، سفره ماهی های غول پیکر و لاک پشت های سبز را ببینید. این منطقه تا فرودگاه بین المللی لنکاوی فقط 15 دقیقه با ماشین فاصله دارد و در نزدیکی آن مرکز خرید زون شاپینگ پارادایس و کوکو والی، قرار دارند.

ساعت کار: دوشنبه تا جمعه : 9.30 تا 18.30 و جمعه تا یکشنبه : 9.30 تا 22.30. ورودی برای بزرگسالان 40 رینگیت و کودکان 3 تا 12 سال 30 رینگیت است.

پل هوایی لنکاوی

پل هوایی لنکاوی، یک پل عابر پیاده به طول 125 متر است که از روی آن می توان آبشارهای گونونگ، مات سینکانگ و توجو و جزایر کوچکی اطراف لنکاوی را دید. دسترسی به این پل هوایی که در ارتفاع 700 متری بالاتر از سطح دریا قرار دارد فقط از طریق ایستگاه آخر تله کابین لنکاوی امکان پذیر است که هزینه آن برای افراد بزرگسال 35 رینگیت و برای کودکان (2 تا 12 سال) 25 رینگیت است. در این پل که اطراف آن فنس کشی شده است و دو سکوی مثلثی برای استراحت بازدید کنندگان در آن تعبیه شده است و قابلیت تحمل 250 نفر بصورت همزمان را دارد.

ساعت کار: دوشنبه و سه شنبه از ساعت 10 تا 19 ، چهارشنبه از ساعت 12 تا 19 ، پنج شنبه 10 تا 19 ، جمعه و شنبه 9.30 تا 19 می باشد.

پارک حیات وحش و بهشت پرندگان لنکاوی

پارک حیات وحش و بهشت پرندگان لنکاوی یک پیشنهاد عالی برای خانواده ها و افرادی است که به حیوانات علاقه مند هستند. در اینجا بیش از 2500 پرنده از 150 گونه مختلف از جمله قناری، اردک، طوطی، جغد و… زندگی میکنند. در این پارک یک آبشار مصنوعی 15 متری نیز ساخته شده است. در این پارک می توانید به راکون ها، کروکودیل ها، پلیکان ها و هورن بیل ها غذا بدهید. این محل 15 دقیقه با ماشین تا کوآ فاصله دارد و مبلغ ورودی برای بزرگسالان 16 رینگیت و برای کودکان 20 رینگیت است.

پارک تامان لاگندا لنکاوی

این پارک با شکل و فرم سنتی در منطقه ای در نزدیکی کوآجتی قرار دارد که می توانید پیاده و یا با ماشین برقی در پارک تفریح کنید. در موزه فضای باز که رو به اسکله کوآ است، 17 مجسمه رنگی با الهام از افسانه های لنکاوی قرار داده شده است. قیمت مناسب ورودی برای این پارک این محل را به یکی از جاذبه های توریستی پرطرفدار برای خانواده هایی تبدیل کرده است که قصد پیاده روی یا پیک نیک در پارک را دارند. ساعت کار : 9 تا 19 ورودی برای بزرگسالان: 5 رینگیت و برای کودکان 2.50 رینگیت.

آبشارهای تلاگا توجو

یکی از جاذبه های طبیعی لنکاوی، آبشار های تلاگا توجو است که به اعتقاد مردم محلی خانه جن و پری ها است. این آبشار ها در ارتفاعات غربی لنکاوی قرار دارند و اسم آن به معنای آبشارهای هفت چشمه است که اشاره به 7 آبگیر طبیعی متصل به هم دارد که از 7 آبشار جدا در گونونگ مات سینکانگ سرچشمه می گیرد. مسافران می توانند در آب شنا کنند و افرادی که به دنبال ماجراجویی هستند، قادرند با 45 دقیقه پیاده روی در شیب تند از آبشار بالا بروند.

پارک دریایی پولائو پایار

این پارک در 30 کیلومتری جنوب جزیره لنکاوی قرار دارد و منطقه ای عالی برای اسنورکلینگ و غواصی است. این پارک 45 دقیقه تا کوآ جتی فاصله دارد و شما می توانید با قایق های تندرو یا کاتاماران به محل برسید. یکی از جاذبه های خاص این پارک باغ مرجان ها است که در یک بخش جدا تعداد زیادی مرجان رنگی وجود دارد. ماهی گیری در این پارک ممنوع است و پیشنهاد می شود که با تورهایی که تجهیزات اسنورکلینگ همراه دارند و غذا و نوشیدنی هم فراهم می کنند، همراه شوید.

موزه سه بعدی هنر در بهشت لنکاوی

در این موزه بیش از 200 اثر هنری زیبا وجود دارد. این موزه بزرگترین موزه هنرهای سه بعدی در مالزی و دومین موزه بزرگ جهان است است. در ساختمان سه طبقه موزه 9 منطقه اینتر اکتیو از جمله خطای دید، آبی، سافاری، فانتزی، کلاسیک، قلعه ها، مناظر طبیعی، مناطقی از مصر و مالزی طراحی شده اند. این موزه در نزدیکی تله کابین لنکاوی در روستای اورینتال قرار دارد. ساعت کار : 9 تا 18 ورودی برای افراد بزرگسال 28 رینگیت و برای کودکان 28 رینگیت است.

گونونگ رایا

گونونگ رایا با ارتفاع 881 متر از سطح دریا ، بلندترین قله لنکاوی محسوب می شود. بر طبق باورهای محلی، این کوه را مات رایا، غولی که زمانی اینجا زندگی می کرده است، نفرین کرده است. جنگل های انبوه این منطقه محل زندگی حیوانات مختلف از جمله میمون درختی، روباه پرنده، میمون های ماکائو، سنجاب، قوش و… است. این منطقه محل خوبی برای کوه نوردی است. البته به تازه کارها پیشنهاد می شود که حتما همراه یک راهنما به این منطقه بروند.

تله کابین لنکاوی

تله کابین لنکاوی مسافران را در 15 دقیقه به بالای کوه مات سینکانگ می برد که از آن جا می توانید جنگل ها، جزایر کوچک و آبشار های لنکاوی را ببینید. سفر شما از روستای اورینتال آغاز می شود و در طول مسیر سکو هایی برای لذت بردن از مناظر طبیعی درنظر گرفته شده است. از آنجایی که در ارتفاعات بالاتر هوا سردتر می شود پیشنهاد می کنیم یک ژاکت همراه خود داشته باشید. بعد از رسیدن به قله 708 متری بازدیدکنندگان می توانند از هوای تازه استفاده کنند، میان وعده ای بخورند، گشتی در بین فروشنده های تی شرت و سوغاتی بزنند و البته از روی سکو از مناظر زیبا عکاسی کنند.

ساعت کار : دوشنبه و سه شنبه 10تا 19 ، چهارشنبه 12 تا 19 ، جمعه و شنبه 9.30 تا 19

انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 98

به "معرفی جاذبه های لنکاوی در تور مالزی" امتیاز دهید

1 کاربر به "معرفی جاذبه های لنکاوی در تور مالزی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جاذبه های لنکاوی در تور مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید