به بهانه بازگشت حامد لک به پرسپولیس

به گزارش باتسک، روزگاری علی پروین می گفت: اگر احمدرضا با یک پا هم بتواند درون دروازه بایستد، انتخاب او قطعا خودِ عابدزاده خواهد بود.، اما سالیانی است که بعد از رفتن عقاب آسیا از پرسپولیس، هنوز هم آرامش در درون دروازه سرخ ها دیده نمی گردد و جز علیرضا بیرانوند و نیلسون برزیلی، دیگر سرخپوشان مرکز هیچ گاه در پست شماره یک، از داشتن یک سنگربان مطمئن و به اصطلاح شش دانگ، آسوده خاطر نبوده اند و عدم ثبات عملکرد دروازه بانان در این تیم که می توان عمده علت آن را از حواشی خارج از زمین بازی دانست، به یکی از بزرگ ترین آفت های سرخ ها در سال های اخیر تبدیل شده است، گرچه فشار های بیرونی و انتظارات بالای طرفداران هم می تواند از علل های اصلی این معضل بزرگ تلقی گردد.

به بهانه بازگشت حامد لک به پرسپولیس

اما این نکته مهم در یک دهه اخیر بیش از پیش در تیم پرسپولیس دیده شده است، نقطه ای که باید به یک شاخصه مثبت در تیم تبدیل می شد، با توجه به کیفیت نازل فنی غالب دروازه بانان پرسپولیس در این سال ها، از قفس توری سرخ ها یک آشیانه ناامن ساخت، شاید برترین مثال، حضور گلرهایی، چون میثاق معمارزاده و سوشا مکانی و... بود که عملکرد نه چندان مطلوب آنها، روز های سختی را برای طرفداران پرسپولیس رقم زد.

اما آمدن حامد لک بعد از جدایی بیرانوند، که بی شک سهم عمده ای در گلات قهرمانی پرسپولیس داشت و در ادامه درخشش او به خصوص در بدو حضورش در پرسپولیس و بازی های آسیایی که صرفا با دو گل خورده آن هم از روی نقطه پنالتی بود، گشایش روزنه امیدی بود برای طرفداران این تیم که سال های متمادی کم از خط دروازه ضرر ندیده بودند. گرچه حامد لک هیچ وقت قبل از حضور در پرسپولیس گلر شش دانگی از خود نشان نداده بود، ولی بعد از پوشیدن این پیراهن و دوری از حواشی، کم کم جایگاه نسبتا محکمی برای خود دست وپا کرد، اما درنهایت مساله لک هم شاید شبیه خیلی دیگر از گلر های پرسپولیس ادامه دار شد و شباهت به دوران حضور آن ها در پرسپولیس شکل گرفت، افت شدید او که به تدریج آغاز شده بود، در این فصل اوج گرفت و نداشتن یک ذخیره مطمئن و عدم ایجاد رقابت درون تیمی هم کار را برای کادر فنی در بازی دادن به او سخت تر کرد. درنهایت هم تصمیم به خرید گوهری که هم جوان است و هم فعلا شاخص های یک گلر کاربلد در همین سطح لیگ برتر خودمان را هم ندارد، شاید از روی ناچاری و افت فاحش لک بود که رخ داد.

اما درمورد رفت و برگشت لک باید گفت برای پرسپولیسی ها و به خصوص کادرفنی این عدم ثبات و نبودن در کنار تیم، کم هزینه نداشته است. هر چند اگر کنار گذاشتن او را در وادی مربیگری و تمرد او از دستورات کادرفنی قابل ستایش بدانیم، اما باید در برگشت او کمی تامل کنیم تا علت آن را متنبه شدن بازیکن و بازگشت به دوران اوج او دانست یا سرگیجه کادر فنی در اعتماد به گلر های جوان تیم است که باتوجه به خبر های شنیده شده از تمرینات این تیم و حتی بازی های تدارکاتی پرسپولیس، به نظر می رسد که کادر فنی به نوعی حداقل در کوتاه مدت از آن ها ناامید شده است.

اما علت بازگشت حامد لک اگر از روی گزینه اول بوده باشد می توان به او و ادامه کارش در این تیم امیدوار بود؛ چراکه بازگشت او با این شرایط قطعا به جبران اشتباهات می انجامد و اگر غیر از این باشد هیچ بعید نیست، پرسپولیسی ها باید در این 6 بازی هم مانند قبل همچنان تن و بدن شان از هرکدام از حملات حریفان روی دروازه این تیم بلرزد. حالا باید دید و زمان داد عاقبت کار پرسپولیس و این دروازه بانان چه می گردد؟

درمورد گوهری که حضور او به عنوان گلر دوم احتمال دارد و موضوعی غیرطبیعی نیست، اما نکته اصلی در خصوص لک است که باید دید چه اتفاقاتی برای او رقم خواهد خورد، ضمن اینکه حدس ها درمورد حضور بیرانوند و نیازمند هم آغاز شده که این خود می تواند از بعد انگیزشی و اثبات توانایی ها و کمکی برای پیشرفت لک باشد و برعکس هم می تواند او را همچنان در افول و عدم اعتمادبه نفسی که این اواخر پیدا نموده بود، نگه دارد.

فرهیختگان

منبع: فرارو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2666

به "به بهانه بازگشت حامد لک به پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به بهانه بازگشت حامد لک به پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید