بهترین دانشگاه های تایلند

به گزارش باتسک، تایلند کشوری است که از نظر صنعت توریسم در رده بالایی در بین کشورهای قاره آسیا قرار دارد. علاوه بر این دانشگاه‌هایی دارد که از نظر علمی در سطح بالایی قرار دارند.

بهترین دانشگاه های تایلند

Mahidol University

این دانشگاه در شهر بانکوک قرار دارد و دارای بهترین رده در بین دانشگاه های تایلند است و در رده 44 آسیا طبق رده بندی QS در سال 2015 و در رده 257 در بین کل دانشگاه های جهان در سال 2014 است و در سال 1888 به عنوان اولین دانشگاه پزشکی تایلند تاسیس شد. در حال حاضر این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی با تاکید خاص بر علوم سلامت و بهداشت است و بیشترین بودجه های تحقیقاتی در کشور را که حدود 147 میلیون دلار است دریافت می‌کند و بهترین گزینه برای متقاضیان تحصیل در تایلند در رشته های پزشکی به شمار می رود. برای آشنایی با دانشگاه‌های این کشور بهتر است با تور تایلند همراه شوید.

دررتبه بندی جهانی QS سال2015، رتبه دانشگاه Mahidol در میان 100 دانشگاه برتر جهان در رشته مطالعه پزشکی میباشد و همچنین این دانشگاه در رشته های علوم زیستی، شیمی، زبان های مدرن و داروسازی نیز در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است.

Chulalongkorn University

دومین دانشگاه معتبر برای تحصیل در تایلند دانشگاه Chulalongkorn است که طبق آخرین رده بندی QS در سال 2015 در رده 243 جهانی و در رده 53 رده بندی آسیایی میباشد.این دانشگاه توسط شاه Vajiravudh در سال 1917 بنا نهاده شده، و در مرکز شهر بانکوک واقع شده که هرساله میزبان وقایع بزرگی همچون جشن Loy Krathong در ماه نوامبر و نمایشگاه علمی Chulalongkorn، که یکی از مهمترین دانشگاه از نظر برگزاری همایش‌های علمی در این کشور است.

بر اساس رده بندی QS سال 2015 دانشگاهChulalongkorn دربین 200دانشگاه برتر جهان در 16 رشته از جمله تمام رشته های مهندسی، زبان های مدرن، شیمی، علوم زیستی،داروسازی و پزشکی میباشد که یکی این دانشگاه را به یکی از مقاصد برتر برای متقاضیان تحصیل در تایلند تبدیل کرده‌اند. تور تایلند فرصتی مناسب برای آشنایی با وضع تحصیل در این کشور است.

Chiang Mai University

این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه تایلند در خارج از پایتخت این کشور شناخته می شود که دارای رتبه 99 در آسیا و در بین 550 دانشگاه برتر جهان میباشد و یکی از معتبرترین مراکز آموزشی برای تحصیل در تایلند است. این دانشگاه در سال 1965 به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی بنا نهاده شده و اولین موسسه آموزش عالی در شمال تایلند بود که در حال حاضر میزبان جمعیت دانشجویی بیش از 36300 نفر میباشد. با پردیس اصلی این دانشگاه که در بین مرکز شهر Chiang Mai و کوه Suthep واقع شده است. رتبه دانشگاه چیانگ مای در بین 100 دانشگاه برتر جهان در رشته هایی چون کشاورزی و جنگلداری، و همچنین بین المللی برای علوم زیستی، پزشکی وزبان های مدرن رتبه بندی می‌شود.

انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 42

به "بهترین دانشگاه های تایلند" امتیاز دهید

2 کاربر به "بهترین دانشگاه های تایلند" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین دانشگاه های تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید