ایرانی ها 8 میلیارد تومان کتاب خریدند

به گزارش باتسک، طرح پاییزه کتاب با شعارحال خوش خواندن با پاییزه کتاب با 675 کتابفروشی عضو در سراسر کشور، شامل 523 کتابفروشی در مراکز استان و 152 کتابفروشی در سایر شهرها و شهرستان های استان ها از 24 آبان در استان ها و از 26 آبان در تهران شروع به کار کرد.

ایرانی ها 8 میلیارد تومان کتاب خریدند

در این طرح، استان تهران با 101 کتابفروشی توانست با فروش 55 هزار و 720نسخه کتاب، رتبه پرفروش ترین استان بر اساس کتاب را به خود اختصاص دهد. همچنین، استان خراسان رضوی نیز با مشارکت 76 کتابفروشی و فروش423 هزار و35نسخه کتاب، رتبه دوم طرح پاییزه کتاب را از آن خود کرد. استان قم با 67 کتابفروشی فعال و فروش 239 هزار و 70نسخه کتاب در صندلی سوم پرفروش ترین استان بر اساس کتاب نهاده شد.

کتابفروشی های کتاب رشد شعبه نادری از اهواز، پردیس کتاب از مشهد، کتاب رشد شعبه مرکزی از اهواز، شهرکتاب مشهد از مشهد، دنیای کتاب از قم، شهرکتاب همدان از همدان، شهر کتاب هفت حوض از تهران، شهر کتاب مرکزی از تهران، نشر ثالث از تهران، شهر کتاب اصفهان شعبه چهارباغ بالا از اصفهان در صدر پرفروش ترین کتابفروشی های طرح پاییزه کتاب براساس کتاب نهاده شده اند.

استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، قم، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران و کردستان به ترتیب جزو پرفروش ترین استان ها بر اساس مبلغ فروش در طرح پاییزه کتاب شناخته شدند.

طرح پاییزه کتاب97 بعد از طرح های کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب، دهمین گام در راستای اعطای یارانه نشر کتاب به وسیله کتابفروشی هاست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 263

به "ایرانی ها 8 میلیارد تومان کتاب خریدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانی ها 8 میلیارد تومان کتاب خریدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید