اولین واکنش ایران به خارج شدن بعضی اسامی از لیست تحریم های آمریکا

به گزارش باتسک، سخنگوی وزارت امور خارجه با انتشار توئیتی خطاب به مقام های آمریکایی گفت که خارج کردن گزینشی اسامی از فهرست تحریم شدگان، نه به گفت وگوهای برجام مربوط است و نه به عنوان پیامی از حسن نیت دیده می گردد.

اولین واکنش ایران به خارج شدن بعضی اسامی از لیست تحریم های آمریکا

به گزارش خبرنگاران، سعید خطیب زاده در توئیتی نوشت: خارج کردن گزینشی اسامی از فهرست تحریم شدگان، نه به گفت وگوهای برجام مربوط است و نه به عنوان پیامی از حسن نیت دیده می گردد - خصوصا وقتی با تجدید تروریسم مالی همراه است.

وی اضافه نمود: بایدن باید به جای پا گذاشتن جای پای ترامپ، با برطرف موثر و قابل راستی آزمایی تحریم ها، از شکست حداکثری او دست بکشد.

گفتنی است که روز گذشته وزارت خزانه داری آمریکا اسامی 3 مقام سابق دولت ایران را از فهرست تحریم ها خارج کرد.

دولت آمریکا علاوه بر این نام دو شرکت را که قبلاً به اتهام اکتساب، فروش، انتقال یا بازاریابی برای محصولات پتروشیمی ایران در فهرست تحریم ها قرار گرفته بودند نیز از فهرست تحریم ها خارج نموده است.

خزانه داری آمریکا گفته این اقدام در نتیجه تغییر رفتار یا شرایط نفرات و نهادهای تحریم شده انجام شده و تعهد واشنگتن را به برطرف تحریم ها در صورت تغییر رفتار نشان می دهد.

یک مقام آمریکایی گفته خارج کردن نام این فرد از فهرست تحریم ها طبق یک روال مرسوم در وزارت خزانه داری انجام شده و ارتباطی با مذاکرات وین برای بازگشت به برجام ندارد.

در بیانیه دیگری که روی وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته اسامی سه فرد ایران به نام های احمد قلعه بانی، فرزاد بازرگان و محمد معینی به عنوان اشخاص ایرانی که نامشان از فهرست تحریم ها حذف شده دیده می گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2274

به "اولین واکنش ایران به خارج شدن بعضی اسامی از لیست تحریم های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش ایران به خارج شدن بعضی اسامی از لیست تحریم های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید