الکاظمی و بن سلمان برای تقویت همکاری توافق کردند خبرنگاران

به گزارش باتسک، نخست وزیر عراق در دیدار با ولیعهد عربستان در ریاض با وی درباره تقویت همکاری و روابط مشترک به ویژه در زمینه های اقتصادی بحث و مصاحبه کرد.

الکاظمی و بن سلمان برای تقویت همکاری توافق کردند خبرنگاران

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در جریان دیدارشان در ریاض با تأسیس صندوق مشترکی با ارزش سه میلیارد دلار برای تقویت سرمایه گذاری در زمینه های مالی در عراق که سود آن به دو طرف بازمی گردد، توافق کردند.

دو طرف با تقویت همکاری در زمینه های انرژی و لزوم ادامه همکاری و هماهنگی مواضع در زمینه نفت و سرمایه گذاری شرکت های سعودی و دعوت به افزایش فعالیت آن در عراق در زمینه های مختلف به ویژه در زمینه بازسازی توافق کردند. همچنین توافق نامه هایی در زمینه همکاری درباره توسعه و تنوع مالی و توسعه بخش خصوصی و حمایت مالی از صادرات عربستان امضا کردند. عراق و عربستان پنج توافق نامه در زمینه های تجاری، مالی، فرهنگی، رسانه ای و مالی امضا کردند.

عربستان و عراق در زمینه مسائل منطقه ای با افزایش همکاری و هماهنگی و مصاحبه درباره مسائل مشترکی که در حمایت و تقویت امنیت و ثبات منطقه نقش دارد و لزوم دور کردن منطقه از تنش ها و دلایل آن و تلاش برای تحکیم امنیت و ثبات پایدار، توافق کردند و از تمام کشور های همجوار خواستند به اصول حسن همجواری و منافع مشترک و عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشور ها پایبند باشند.

همچنین نخست وزیر عراق بر حمایت از طرح عربستان برای سرانجام بحران یمن تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2154

به "الکاظمی و بن سلمان برای تقویت همکاری توافق کردند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی و بن سلمان برای تقویت همکاری توافق کردند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید