الأخبار: هدف از قانون سزار ضربه به دولت دمشق است

به گزارش باتسک، خبرنگاران، گروه بین الملل: رسانه های مختلف لبنان در 24 ساعت گذشته به رویدادهای مختلفی پرداختند که سرخط خبری آنها بدین توضیح است:

الأخبار: هدف از قانون سزار ضربه به دولت دمشق است

در همین ارتباط، خودکشی یک شهروند لبنانی در برابر مردم در یکی از خیابان های بیروت سرخط نخست رسانه های لبنان بود. او قبل از مرگ روی برگه ای نوشته بود: من کافر نیستم و گرسنگی کافر است. بر این اساس هشتگ (من کافر نیستم: #انا مش کافر) در شبکه های اجتماعی لبنان ترند شد.

روزنامه البناء می نویسد: خودکشی علی الهق باعث خشم عمومی در لبنان و مطالبه برای اصلاح وضع موجود و پیگرد فاسدین شده است.

این روزنامه می افزاید: بحث ها درباره احتمال بازگشت سعد الحریری به قدرت در چارچوب یک توافق سیاسی جدید در لبنان بالا گرفته است.

در همین حال، روزنامه اللواء نوشته است: دو حزب شیعه (حزب الله و جنبش امل) با دولت بدون حضور حزب الله مخالف هستند.

روزنامه البناء نیز در مطلبی خطاب به کسانی که در مقابل پیشنهاد یاری ایران به لبنان مانع تراشی می نمایند، آورده است: کافی است! شما منافع کشورتان را نمی خواهید. شما دنبال فساد و خباثت خود هستید. روزنامه مذکور این سخنان را به نقل از وزیر خارجه اسبق لبنان مطرح نموده است.

از سوی دیگر، روزنامه الجمهوریة تأکید نموده است: رایزنی هایی توسط سفیر آمریکا با سفرای کشورهای خلیج فارس در بیروت با هدف افزایش فشارها به لبنان برای منزوی کردن و تضعیف حزب الله در حال اجرا است.

تارنمای لبنان 24 هم نوشته است: حزب الله گذرگاه مرزی جدیدی را بین لبنان و سوریه با هدف نقل و انتقال کالا ایجاد نموده است.

روزنامه الاخبار لبنان اعلام نموده است: هدف قانون تحریمی سزار علیه سوریه ضربه زدن به دولت مرکزی این کشور است. تجزیه مالی سوریه در اولویت دشمنان آن است.

تارنمای روزنامه الوطن سوریه در مطلبی آورده است: شبه نظامیان کُرد یا همان نیروهای دموکراتیک کُرد سوری نزدیک به آمریکا، گندم مناطق شمال سوریه را به عراق قاچاق می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1705

به "الأخبار: هدف از قانون سزار ضربه به دولت دمشق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الأخبار: هدف از قانون سزار ضربه به دولت دمشق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید