اطلاعات دانش آموزان در اختیار پیام رسان ها قرار نمی گیرد

به گزارش باتسک، وزارت آموزش و پرورش گفت که در تلاش برای ایجاد شبکه اجتماعی شاد برای تبدیل به کلاس مجازی است، اما هیچ اطلاعاتی از دانش آموزان در اختیار پیام رسان ها قرار نمی گیرد.

اطلاعات دانش آموزان در اختیار پیام رسان ها قرار نمی گیرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: اخیراً در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی غیررسمی، افرادی مطالبی را نقل می کنند که علاوه بر اینکه مستند نیست بلکه این وزارتخانه حق قانونی هرگونه اقدام حقوقی در مراجع قضایی را در صورت تکرار اینگونه موارد را برای خود محفوظ می داند.

به همین منظور وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه ای مبنی برتکذیب مطالب عنوان شده از سوی مدیران یکی از پیام رسان های داخلی منتشر کرده است که متن آن به شرح زیر است:

وزارت آموزش و پرورش ضمن تکذیب اطلاعات نادرست منتشر شده از سوی مدیران یکی از پیام رسان ها اعلام می کند که هیچ گونه اطلاعاتی را در اختیار هیچ یک از پیام رسان ها یا شرکت های حوزه مربوطه قرار نداده و نخواهد داد.

این وزارتخانه در حال آزمایش نهایی شبکه اجتماعی شاد برای ارتباط نظام مند، امن و باکیفیت دانش آموزان و معلمان بر بستر شبکه های اجتماعی داخلی است که قابلیت تبدیل به یک کلاس مجازی را پیدا خواهد کرد.

همچنین برای نخستین بار برای جلوگیری از ایجاد انحصار، تمام پیام رسان ها برای ارایه خدمات دعوت شده اند.

این وزارتخانه فرآیند های اجرایی را به گونه ای تعریف کرده که اطلاعات دانش آموزان به هیچ یک از پیام رسان ها داده نخواهد شد؛ لذا ضمن تکذیب این گونه ادعا های واهی اعلام می شود که با هیچ بهانه ای از جمله انتشار اخبار کذب اجازه ایجاد انحصار به هیچ یک از پیام رسان ها داده نخواهد شد. این وزارتخانه حق قانونی هرگونه اقدام حقوقی در مراجع قضایی را در صورت تکرار اینگونه موارد برای خود محفوظ می داند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1400

به "اطلاعات دانش آموزان در اختیار پیام رسان ها قرار نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات دانش آموزان در اختیار پیام رسان ها قرار نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید