اصلی ترین ترفند درست کردن لواشک خانگی!

به گزارش باتسک، برای تهیه لواشک، می توانید از انواع میوه های متنوعی مانند سیب، آلوچه های مختلف، آلبالو، گیلاس، گلابی، زغال اخته، زرشک و کیوی استفاده کنید. این میوه ها به دلیل ویژگی های مختلفشان، مواد اساسی تهیه لواشک را تشکیل می دهند.

اصلی ترین ترفند درست کردن لواشک خانگی!

برای تهیه مایه لواشک، پس از شستشو، پوست و هسته میوه مورد نظر را جدا کنید. سپس میوه ها را به قطعات کوچک تر خرد کنید و در قابلمه ریخته و روی حرارت بپزید. به اندازه و رقیقی که میوه ها دارند، توجه کنید، زیرا باید مایه را تا رسیدن به غلظت مناسب بجوشد.

می توانید برای ترشی بیشتر لواشک از نمک و جوهر لیمو استفاده کنید.

برای شیرینی بیشتر لواشک هم می توانید از اندازه کمی شکر استفاده کنید.

قره قروت نیز یکی دیگر از طعم دهنده ها به لواشک میباشد.

برای سریع خشک شدن لواشک، لواشک رو چی پهن کنیم؟

نکته اول این است که بهتر است لواشک را در سینی ها روحی بریزید. برای راحتی کار ابتدا روی سینی را نایلو بکشید سپس مواد لواشک را روی نایلو بریزید تا پس از خشک شدن به راحتی بتوانید آن را از نایلون سوا کنید.

در صورتی که سینی بزرگ برای خشک کردن لواشک ندارید، می توانید از این روش استفاده کنید:

یک سفره یا پارچه را روی زمین یا سطح صافی قرار داده، سپس نایلون را روی آن پهن کنید.

مواد لواشک را روی نایلون ریخته و به طور یکنواخت پخش کنید. حتماً مطمئن شوید که سطح نایلون در مسیر عبور نیست و هیچ مواد دیگری در آن قرار ندارد. همچنین، اگر مایلید، می توانید یک توری نیز روی مواد لواشک قرار دهید تا در طول خشک شدن به هوا دسترسی داشته باشد.

اگر در محیطی محدود مثل آپارتمان هستید، می توانید از پنکه برای سریعتر خشک شدن لواشک استفاده کنید. این کار باعث می شود هوا به طور مستقیم به مواد لواشک برخورد کرده و فرآیند خشک شدن سرعت بگیرد.

هنگام ریختن مایه لواشک، به ضخامت مناسب آن توجه کنید. مایه نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک باشد. ضخامت انتخابی شما باعث می شود لواشک به طور مناسب و با کیفیت خشک شود و مانند پلاستیک رفتار نکند.

اگر لواشک را در آفتاب خشک می کنید

هنگامی که لواشک را در محیط آفتابی برای خشک شدن قرار می دهید، می توانید از توری استفاده کنید تا از نشستن گرد و خاک بر روی لواشک ها جلوگیری کنید. اگر گرد و خاک بر روی لواشک ها نشسته باشد، پس از اتمام فرآیند خشک شدن، می توانید اقدام به تمیز کردن آن ها کنید. برای انجام این کار، می توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

پس از خشک شدن لواشک ها در محیط آفتابی، آن ها را بردارید و با دقت روی طناب یا صفحه سیمی پهن کنید. این کار باعث می شود لواشک ها به طور یکنواخت تر خشک شوند و همچنین فرصتی برای هوا خوری داشته باشند.

با دستمال خیس، لواشک ها را به دقت تمیز کنید تا باعث از بین بردن گرد و خاک و همچنین تمیز کردن سطح لواشک ها شود.

روش سریع خشک شدن لواشک با فر

برای زودتر خشک شدن لواشک، می توانید لواشک را داخل فر قرار داده به روش زیر عمل کنید:

فر را در دمای پایین ترین درجه حرارت (معمولاً حدود 50-60 درجه سلسیوس) گرم کنید. این دما باید به اندازه ای باشد که لواشک به آرامی خشک شود.

لواشک را روی سینی یا تخته ای غیر چسبنده قرار دهید. مطمئن شوید که مایه لواشک میوای شما به طور یکنواخت و یکدست روی سطح قرار گرفته باشند.

سینی حاوی لواشک ها را درون فر قرار داده و مرتب به آن ها سر بزنید.

در طول فرآیند خشک شدن، اگر لازم بود سینی را از فر خارج کنید و لواشک ها را در صورت نیاز یکدست کنید.

بررسی کنید که لواشک ها به طور کامل خشک شده اند یا خیر. این باید به نحوی باشد که لواشک ها بدون چسبیدگی به دست برداشت شوند و سطح آن ها یکنواخت خشک باشد.

منبع: پارسینه

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1402 بروزرسانی: 29 مرداد 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2894

به "اصلی ترین ترفند درست کردن لواشک خانگی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلی ترین ترفند درست کردن لواشک خانگی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید