اتهام جدید واشنگتن علیه پکن ، هک اطلاعات 500 میلیون نفر توسط جاسوسهای چینی

به گزارش باتسک، حدود 10 روز پیش بود که در خبرها اعلام شد هتلهای ماریوت هک شده اند و اطلاعات شخصی بالغ بر 500 میلیون نفر نیز به سرقت رفته است. اطلاعاتی که حاوی نام و فامیل، حسابهای بانکی و حتی اسکن کارتهای شناسایی بود. اکنون ایالات متحده مدعی شده که این ماجرا توسط جاسوس های چینی راهنمایی شده است.

اتهام جدید واشنگتن علیه پکن ، هک اطلاعات 500 میلیون نفر توسط جاسوسهای چینی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اعتقاد بر این است که هکرها در وزارت امنیت ملی چین مشغول به کار بوده اند. این ادعا بر اساس اطلاعات برخی منابع مطلع مطرح شده است و پیشبینی می گردد که وزارت دادگستری ایالات متحده در حال آماده شدن برای اعلام اتهامی جدید علیه هکرهای چینی که برای سازمان های اطلاعاتی و نظامی فعالیت می نمایند، باشد.

برخی پژوهشگران حوزه فناوری نیز این ادعا را دور از ذهن نمی دانند و معتقدند ماهیت این حمله مشابهت های آشکاری با دیگر انواع حملاتی دارد که هکرهای چینی پیش از این علیه ایالات متحده ترتیب داده اند.

با تور چین سفر کنید

اما یافته های تحقیق مذکور در شرایطی مطرح می گردد که ایالات متحده و چین در اوج روابط تیره و تار خود قرار دارند و حتی مذاکرات تجاری بین این دو نیز به بن بست خورده است، این موضوع به ویژه پس از دستگیری مدیر مالی هواوی بیشتر از گذشته محسوس است.

مدیری که به درخواست مقامات آمریکایی در کانادا دستگیر شد و متهم به فریب دادن موسسات مالی شده که قرار بوده تحریم های موجود در مورد ایران را نقض نمایند.

اما ماریوت تنها برند مطرحی نیست که در امسال میلادی مورد حمله هکرها قرار گرفته و اطلاعات شخصی مشتریانش به یما رفته است. برای مثال ماه گذشته نیز شرکت هواپیمایی هنگ کنگ Cathay Pacific اظهار داشت که نقص اطلاعاتی 9.4 میلیون مشتری را قربانی نموده است و در ماه سپتامبر، نیز فیسبوک اظهار داشت اطلاعات 50 میلیون مشتری به خطر افتاده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 279

به "اتهام جدید واشنگتن علیه پکن ، هک اطلاعات 500 میلیون نفر توسط جاسوسهای چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام جدید واشنگتن علیه پکن ، هک اطلاعات 500 میلیون نفر توسط جاسوسهای چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید