80 درصد از خاک افغانستان درکنترل نیروهای طالبان

به گزارش باتسک، شبکه ای بی سی باتوجه به سخنان سخنگوی طالبان گزارش داد که این گروه هم اکنون 80 درصد از افغانستان را تحت کنترل خود دارد.

80 درصد از خاک افغانستان درکنترل نیروهای طالبان

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان امارت اسلامی افغانستان در گفت و گو با شبکه ای بی سی گفت که آنها هم اکنون کنترل 163 منطقه از افغانستان را در دست دارند.

شاهین که بعلاوه عضوی از تیم مذاکرات طالبان در دوحه است، گفت: تنها مرکز افغانستان به وسیله دولت کابل کنترل می گردد، اما منطقه ها اطراف آن در کنترل ما است.

سخنگوی طالبان در ادامه مدعی شد که با احتساب منطقه ها تحت کنترل باید گفت که بیش از 80 درصد سرزمین افغانستان در اختیار نیروهای ما است.

سخنان سخنگوی طالبان در حالی اسم می گردد که فرایند خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان در حال تکمیل است و تنها بخش جزئی از نیروها در افغانستان مانده اند.

در همین رابطه خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات امریکایی گزارش داد که بعد از انکه نیروهای اصلی آمریکا در ماه جولای (تیرماه) افغانستان را ترک خواهند کرد تنها تعداد 650 نیرو برای تامین امنیت دیپلمات ها در این کشور خواهند ماند.

براساس این گزارش، نیروهای اصلی آمریکایی در افغانستان طی دو هفته آینده خروج خود را به سرانجام می رسانند، اما چند صد نیرو به اسم بخشی از تامین امنیت و پشتیبانی به ویژه در سفارت ایالات متحده و در فرودگاه کابل که در حال حاضر به وسیله نیروهای ترک محافظت می گردد باقی خواهند ماند.ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2302

به "80 درصد از خاک افغانستان درکنترل نیروهای طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد از خاک افغانستان درکنترل نیروهای طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید