5 راز حل نشده تاریخ که شما را شوکه می نماید!

به گزارش باتسک، هرچه تاریخ نگاران و محققین کوشش می نمایند بازهم قسمتی از تاریخ باقی می ماند و رمزگشایی آن غیر ممکن است. قسمتی که همواره پای یک فضایی را به میان می آورد!

5 راز حل نشده تاریخ که شما را شوکه می نماید!

https://deltapayamvideo.arvanvod.ir/Pd08OeLv2Q/db8DJO0OVY/h-360-800k.mp4

راز حل نشده تاریخ که شما را شوکه می نماید!

با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا در ادامه ویدیو با 5 راز حل نشده تاریخ آشنا شوید.

ماشین آنتیکیترا، کامپیوتری مرموز از اعماق تاریخ

یکی از تاریخدانان برجسته درباره این ماشین می گوید:

هیچ چیز دیگری در متون علمی یا آثار ادبی باستانی قابل مقایسه با این سازوکار نیست. اطلاع از این مساله کمی ترسناک است که یونانی ها قبل از سرانجام عصر طلاییشان در زمینه تفکر و فناوری علمی تا چه حد به ما نزدیک شده بودند.

کتاب وونیک

حدودا صد سال پیش بود که کتاب خطی 240 صفحه ای در اروپا کشف شد. این کتاب با زبان رمزی به رشته تحریر در آمده و حاوی دست نوشته های مرموزی است که نه زبان شناسان و نه کارشناسان رمزگشایی قادر به درکش نبوده اند. این کتاب خطی عنوان مهم ترین راز دنیا را به خود اختصاص داده است.

خطوط نازکا

در 400 کیلومتری جنوب شرقی لیما در جایی بین شهرهای نازکا و پالیا، صحرایی غیر قابل کشت به نام نازکا وجود دارد که در دل خود جاذبه ای خاص و شگفت آور را جای داده است. در این بیابان بزرگ در مساحتی حدود 500 کیلومتر مربع، صدها خطوط مختلف را می بینید که به شکل های خطوط هندسی، انسان، حیوانات و حشرات کشیده شده اند.

معبد ساکسی هومان

این مجموعه در قرن پانزدهم به وسیله اینکا و به ویژه زیر نظر پاچاکوتی و جانشینان آن ساخته شد. این مجموعه را از دیوارهای سنگی خشک ساخته اند. کارگران تخته سنگ ها را با احتیاط برش می دادند تا بدون ملات محکم روی هم قرار بگیرند.

ماجرای کشف شهر گمشده هراکلیون

حدود 1200 سال پیش، مجسمه های غول پیکر شهر هراکلیون، ورود کشتی ها را به این بندر خوش آمد می گفتند. در آن موقع هراکلیون به خاطر موقعیت جغرافیایی اش به یکی از مهم ترین مراکز تجاری دریای مدیترانه تبدیل شده بود. کشتی ها برای لنگر انداختن در این بندر، پشت سر هم صف می کشیدند. می گویند که هلن تروا و هرکول، قهرمان یونانی در این شهر قدم گذاشته اند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 7 تا از عجیب ترین قوانین رانندگی را بخوانید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2783

به "5 راز حل نشده تاریخ که شما را شوکه می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راز حل نشده تاریخ که شما را شوکه می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید