300 هنرمند در حوزه صنایع دستی شهرستان پردیس فعال هستند

به گزارش باتسک، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، 300 هنرمند در حوزه صنایع دستی شهرستان پردیس فعال هستند.

300 هنرمند در حوزه صنایع دستی شهرستان پردیس فعال هستند

سمیه خاکپور گفت: حضور و سکونت قومیت های مختلف در شهرهای پردیس و بومهن و بخش جاجرود ظرفیت های بسیار ارزشمندی در حوزه صنایع دستی با اساتید برجسته و متبحر ایجاد نموده است.

وی ادامه داد: براساس شناسنامه های صادر شده برای صنعتگران در حال حاضر 300 صنعتگر در سطح شهرستان فعال هستند که با فعالیت مستمر و برجسته آنها شاهد پیشرفت روز افزون صنایع دستی در شهرستان هستیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پردیس گفت: هنرمندان شهرستان در کنار فراوری صنایع دستی را با برگزاری کارگاه های یک روزه و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی را معرفی می نمایند و در کنار برگزاری نمایشگاه های مختلف تا به امروز هنرمندان زیادی شناسایی و به جمع هنرمندان شناسنامه دار شهرستان پیوستند.

خاکپور گفت: برگزاری کارگاه های یک روز راه چاره مناسبی برای معرفی هنر هنرمندان در حوزه صنایع دستی است و با همکاری ارگان های مرتبط تا به امروز معرفی خوبی از صنایع دستی شهرستان داشتیم.

این مسئول با اشاره به ارتباط صنایع دستی و گردشگری افزود: صنایع دستی و گردشگری از هم مجزا نیستند و کاملا با هم در ارتباطند، ساخت صنایع دستی به وسیله هنرمند با موادی که از طبیعت گرفته شده برای بازدید نمایندگان و گردشگران مجذوب کننده است و با توجه به ظرفیت خوب صنایع دستی این شهرستان، جذب گردشگران با حمایت نهادها و ارگان های مرتبط محقق خواهد شد.

وی گفت: توسعه گردشگری با استفاده از ظرفیت صنایع دستی در ارتقای شرایط هنرمندان شهرستان پردیس تاثیرگذار است.

خاکپور با اشاره به بعضی از رشته های هنری فعال در شهرستان اعلام نمود: رشته های قلم زنی، خراطی چوب، منبت، معرق سفال، سرامیک، چلنگری یا آهنگری سنتی، مینا کاری، ساخت زیورآلات سنتی، پته دوزی، رشتی دوزی، چاپ باتیک، گلیم بافی، قالی بافی و چاپ روی پارچه بعضی از صنایع دستی شهرستان با اساتید صاحب نام هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 24 خرداد 1402 بروزرسانی: 24 خرداد 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2866

به "300 هنرمند در حوزه صنایع دستی شهرستان پردیس فعال هستند" امتیاز دهید

1 کاربر به "300 هنرمند در حوزه صنایع دستی شهرستان پردیس فعال هستند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "300 هنرمند در حوزه صنایع دستی شهرستان پردیس فعال هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید