کشتی فرنگی جام وهبی امره، راهیابی عباس پور، دادمرز و مختاری به ملاقات فینال

به گزارش باتسک، در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره به میزبانی ترکیه، عباس پور، دادمرز و مختاری راهی فینال شدند و دلخانی به ملاقات رده بندی رسید.

کشتی فرنگی جام وهبی امره، راهیابی عباس پور، دادمرز و مختاری به ملاقات فینال

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ترکیه امروز (آدینه) در شهر استانبول برگزار گردید که سه نماینده کشورمان به ملاقات فینال راه یافتند، یکی از اعضای تیم به ملاقات رده بندی رفت و دو کشتی گیر هم راهی گروه بازنده ها شدند.

در وزن 55 کیلوگرم که شش کشتی گیر حضور دارند، رقابت ها به صورت دوره ای و در دو گروه سه نفره برگزار گردید که سجاد عباس پور در دور اول ودرینکوف از روسیه را مغلوب کرد و با توجه به حاضر نشدن رجب از ترکیه، در ملاقات دوم هم پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. پویا دادمرز هم مقابل گریگوروف از بلغارستان و کلیچ از ترکیه به فزونی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. دو کشتی گیر کشورمان در مرحله نیمه نهایی هم مقابل رقبای خود به فزونی دست یافتند و راهی فینال شدند.

براساس این گزارش، در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل نماینده ای از کشور ترکیه مغلوب و راهی ملاقات رده بندی شد. در پایین جدول هم محمد نوربخش در دور نخست به مصاف آسخات محمد علی اف از قزاقستان به پیروزی رسید، اما در کشتی دوم با نتیجه 10 بر 9 مغلوب حریف ترک خود شد و با توجه به شکست این حریف، از دور رقابت ها کنار رفت.

بعلاوه در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست اوزیل از کشور ترکیه را مغلوب کرد. در همین وزن امین کاویانی نژاد مقابل دیمیتروف از بلغارستان به پیروزی دست یافت. دو نماینده کشورمان در دور بعد به مصاف هم رفتند که مختاری با نتیجه 2 بر یک مقابل کاویانی نژاد به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر حریفی از کشور روسیه را مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت. کاویانی نژاد هم در گروه شانس مجدد به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه خواهد داد.

این نتایج در حالی رقم خورد که در پایین جدول وزن 82 کیلوگرم محمد ناقوسی در دور اول مقابل یونس اف از روسیه باخت و با توجه به حضور این کشتی گیر در ملاقات فینال به گروه بازنده ها رفت. رسول گرمسیری هم در دور نخست کشتی گیری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم مغلوب امره کوش از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف روسی، گرمسیری از دور رقابت ها کنار رفت.

مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق فردا (شنبه) برگزار می گردد.

فردا بعلاوه مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم این رقابت ها برگزار می گردد که مهرداد مردانی و امید آرامی در وزن 60 کیلوگرم، محمد الیاسی و محمد اسدی در وزن 67 کیلوگرم، پرهام قنبری در وزن 77 کیلوگرم و رامین طاهری و ناصر علیزاده در وزن 87 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می فرایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2328

به "کشتی فرنگی جام وهبی امره، راهیابی عباس پور، دادمرز و مختاری به ملاقات فینال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی فرنگی جام وهبی امره، راهیابی عباس پور، دادمرز و مختاری به ملاقات فینال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید