کاشت 300 نهال مثمر و غیر مثمر در منطقه 3 به مناسبت هفته هوای پاک

به گزارش باتسک، به مناسبت هفته هوای پاک، 300 نهال مثمر و غیرمثمر در معابر و بوستان های منطقه 3 کاشته شد.

کاشت 300 نهال مثمر و غیر مثمر در منطقه 3 به مناسبت هفته هوای پاک

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، مهدی هوشیار معاون خدمات شهری و محیط زیست در این خصوص گفت: در این مراسم نحوه صحیح کاشت نهال به شهروندان آموزش داده شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3، توسعه فرهنگ درختکاری و حفظ و توسعه فضای سبز را از اهداف این برنامه خواند و گفت: نهال توت، چنار، زبان گنجشک، زیتون تلخ و ... در خیابان های (ولیعصر(عج)، نلسون ماندلا) و بوستان های اقاقیا، جنگل صالحی، لچکی رام، خلیج فارس، ملت، سهیل و جنگل مطلبی و لچکی پل صدر، منظریه، قلندری، دولت، بلوار افشاری جهت تلطیف هوای پایتخت کاشته شد.

هوشیار با تاکید بر اهمیت توسعه فضای سبز و محیط زیست در کاهش و کنترل آلودگی هوا گفت: هرساله به مناسبت هفته هوای پاک و با هدف ترویج فرهنگ کاشت درخت، برنامه های درختکاری از سوی اداره محیط زیست شهرداری منطقه 3 انجام میشود.

او محیط زیست و فضای سبز را سرمایه ملی و امانت مهم الهی است که باید از این امانت به درستی حفاظت کرد و آن را به نسل های آینده تحویل داد و اضافه نمود: درختان را نبض زمین هستند که با جذب گازهای سمی همانند دی اکسیدکربن و فراوری اکسیژن یکی از اساسی ترین احتیاج انسان و حیوان را تأمین می نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2041

به "کاشت 300 نهال مثمر و غیر مثمر در منطقه 3 به مناسبت هفته هوای پاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت 300 نهال مثمر و غیر مثمر در منطقه 3 به مناسبت هفته هوای پاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید