چگونه یک سفر کم هزینه به دور جهان داشته باشیم؟

به گزارش باتسک، زمانی که مردم تصمیم به سفر دور دنیا یا یک سفر در تعطیلات می گیرند به صورت اتوماتیک به میزان هزینه آن فکر می نمایند و این موضوع کاملا طبیعی است. سفر های خارج از کشور اغلب هزینه های بالای پرواز، هتل، اجاره خودرو، سایر هزینه های حمل و نقل، رستوران و... را دارند که یک سفر دو هفته ای می تواند هزاران دلار هزینه برای شما داشته باشد و زمانی که به خانه خود بازگردید یک حساب بانکی خالی یا مقدار زیادی بدهی خواهید داشت. اما یک سفر بی هزینه به سرتاسر دنیا می تواند بسیار جالب باشد، اما آیا امکان پذیر است؟ همراه خبرنگاران باشید تا به پاسخ این سوال پی ببریم.

چگونه یک سفر کم هزینه به دور جهان داشته باشیم؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتی کانادا تضمینی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

البته منظور ما این نیست که سفر کردن یک اقدام اشتباه است، بلکه از دیدگاه ما سفر کردن با هزینه های پایین می تواند بسیار جالب تر باشد. حتما شما نیز در اطراف خود افرادی را دارید که برای مدتی به سفر های مختلف رفته اند و اکنون بعد از گذشت چندین سال همچنان خاطرات آن روز ها را بازگو می نمایند. سفر کردن به دور جهان با انجام متفاوت بعضی از کار ها باعث خواهد شد که هزینه بسیار کمتری داشته باشید و البته در این روش از سفر باید از استخر های لوکس با نوشیدنی های عالی چشم پوشی کنید. ادامه مقاله را از زبان افرادی می خوانید که به سفری شش ماهه به دور جهان رفته اند. زمانی که من، سارا و جک تصمیم گرفتیم که از استرالیا خارج شویم و در مدت شش ماه به دور جهان سفر کنیم تمام وسایل خود را فروختیم و البته تصمیم گرفتیم که در طول این سفر نیز کار کنیم که این کار باعث می گردد در این مدت شرایط بهتری داشته باشیم. بدون شک شما در چنین کار هایی نمی توانید پول بسیار زیادی به دست آورید اما حداقل باعث می گردد که بتوانید نیاز های خود را مرتفع سازید. من حدود چند ماه بعد از اینکه دانشگاه را ترک کردم از استرالیا خارج شدم و برای پرواز به لندن بایدچندین هفته کار سخت، پول زیادی جمع می کردم. اما چگونه می توان در طول یک سفر کار کرد و مقداری پول به دست آورد؟

گام نخست: یک کارت عابر بانک تهیه کنید

من هوادار سیستم بانکی نیستم، به خصوص در استرالیا که سیستم بانکی هزینه های بسیار زیادی را از مشتریان دریافت می نماید و البته یکی از بیشترین هزینه ها را در سیستم بانکی سرتاسر جهان دارد اما هرچه که باشد شما باید یک حساب بانکی داشته باشید که بتوانید در طول سفر به وسیله آن کار های خود را انجام دهید. قبل از اینکه استرالیا را ترک کنیم من و سارا تصمیم گرفتیم که یک کارت بانکی برای خود تهیه کنیم تا پول هایمان را در آن ذخیره سازیم. البته برای انجام تمام هزینه های خود نظیر مواد غذایی، ناهار در یک قهوه محلی و... نیز از این کارت های بانکی استفاده می کردیم. البته ما برنامه ای هم برای مقدار پولی که می بایست هر ماه جمع آوری می کردیم داشتیم و به وسیله آن می دانستیم که می بایست به چه میزان کار کنیم. شرایطی را تصور کنید که تصمیم دارید درآمد 12 ماه خود را صرف یک ماجراجویی می کنید و ما در چنین شرایطی بودیم. شما در طول چنین سفر هایی باید کوشش کنید تا هزینه های خود را به کمترین میزان برسانید و برای مثال باید ارزان ترین پرواز ها را برای رسیدن به مقصد خود انتخاب کنید. لازم به ذکر است که در کشور های خارجی به وسیله بعضی از کارت های بانکی می توانید حتی در صورت عدم وجود پول در حساب، خرید های خود را انجام دهید و این پول به عنوان بدهی برای شما ثبت خواهد شد که باید سپس آن را به بانک تحویل دهید.

به دنبال پرواز ارزان تر باشید

به وسیله خدمات کارت های بانکی شما می توانید پرواز های ارزان تر یا حتی رایگان داشته باشید و البته برای به دست آوردن چنین پرواز هایی باید سخت جستجو کنید. برای اطلاع از پرواز های ارزان قیمت بهتر است که خبرنامه های خطوط هوایی را دنبال کنید و همواره به دنبال پیشنهاد های پرواز ارزان قیمت باشید که اغلب در این نوع پیشنهاد ها تنها کافی است که نصف قیمت بلیط های عادی را پرداخت کنید. البته در تیزر های تبلیغاتی نیز گاهی پیشنهاد های مختلفی ارایه می گردد. پیشنهاد های ویژه نیز می توانند برای شما بسیار راه گشا باشند. بسیاری از خطوط هوایی و شریکان شان به وسیله سرویس هایی نظیر آمازون، اپل و... پیشنهاد های ویژه ای را ارایه می دهند که به وسیله آن می توانید هزینه بسیاری را صرفه جویی کنید.

در طول سفر درآمد کسب کنید

در جهانی به هم پیوسته امروز راه های بسیاری برای سفر به سرتاسر جهان بدون داشتن پول وجود دارد و داستان های بسیاری از افراد مختلف گفته شده که یک بلیط تک سفره به یک کشور خارجی تهیه نموده اند و با 300 دلاری که در جیب خود داشتند توانسته اند سال های زیادی را در سفر سپری نمایند و گویا این موضوع چندان هم سخت نیست.

زبان متداول خود را به آن ها یاد دهید

شما می توانید زبان مورد استفاده در کشور خود را در کشور هایی که به آن ها سفر می کنید یاد دهید و درآمد کسب کنید یا شیوه بهتر این است که در کشور خود زبان انگلیسی را به خوبی فرا بگیرید و سپس در مکان های بسیار زیادی که برای انجام چنین کاری وجود دارد فعالیت کنید و در طول سفر نیز درآمد کسب کنید و در هر مقصد خود پول لازم را برای سفر به مقصد بعدی جمع کنید. شما حتی پیش از سفر به مقصد خود نیز می توانید به وسیله آگهی های آنلاین، شغل مورد نظر خود را بیابید و با رسیدن در آن محل مشغول به کار شوید. من نیز از این طریق شغل خود را یافتم و یک روز بعد از رسیدنم به مقصد، پس از یک مصاحبه شغلی 30 دقیقه ای، مشغول به کار شدم. واقعا فرآیند ساده ای بود و در هفته 16 ساعت کار می کردم. درآمد من نیز برای گذران زندگی در سفر کافی بود.

به سراغ مشاغل آزاد بروید

زمانی که من مشغول به آموزش زبان انگلیسی بودم سارا تصمیم گرفت که به سراغ یک شغل آزاد برود. او برای انجام این کار به سراغ سایت های مختلفی که در این حوزه وجود دارند رفت و انتخاب وی www.upwork.com و www.freelancer.com بود و در طول چند روز توانست مشتریان خود را بیابد. او در این زمینه هیچ مدرک رسمی نداشت اما توانست مقالات مختلفی را برای وب سایت ها که کاربرانی از سرتاسر جهان داشتند بنویسند و در این زمینه هزاران کار وجود دارد و از شغل های موجود در این بخش می توان به نویسندگی، ترجمه، طراحی و... اشاره نمود. بعد از خروج از اولین مقصد خود من نیز به سارا پیوستم و هر دو برای هر ساعت به وسیله نوشتن مقالات مختلف 30 دلار درآمد داشتیم و تنها 20 ساعت در هفته کار می کردیم و البته برای انجام چنین کاری نیز لازم نبود که به دفتر کار برویم و تمام این اقدامات را در خانه و به وسیله کامپیوتر انجام می دادیم. برای انجام کار های این چنینی می توانید به وسیله سایت های زیر وارد عمل می گردد:
 • پونیشا
 • HelpX
 • (Worldwide Opportunities on Organic Farms (WWOOF
 • PAYAway
 • Overseas Jobs
 • Workaway
 • Anywork, Anywhere
 • Hostel Jobs
 • Go Abroad

کار های تجارتی و داوطلبانه انجام دهید

اگر شما فردی هستید که حتی اگر دست های خود را کثیف کنید یا چندین ساعت در هر هفته کار کنید برایتان مهم نیست، برای شما نیز راه هایی وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها پول به دست آورید. بسیاری از خوابگاه های پسرانه اغلب اوقات نیاز به افرادی دارند که کار های مختلفی را در آن ها انجام دهند یا شما می توانید در رستوران های مختلف کار کنید و مقداری پول به دست آورید و البته به وسیله آن نیز می توانید روزانه با افراد بسیار زیادی در ارتباط باشید. حتی شما در صورتی که هم به زبان کشور خود و هم به زبان کشوری که در آن حضور دارید مسلط باشید می توانید با تور های گردشگری همکاری کنید و به عنوان مترجم برای توریست ها مشغول به کار شوید. یا مثالا در کشوری نظیر استرالیا چیدن میوه های فصلی درآمد خوبی می تواند برای شما داشته باشد. حتی اگر شما مدتی را در شهر های ساحلی زندگی نموده اید و تاحدودی با قایقرانی و... آشنا هستید، می توانید در این زمینه نیز در سفر های خود فعالیت کنید.

از خوابگاه های رایگان بهره ببرید

در سرتاسر جهان محل هایی وجود دارند که به وسیله آن ها می توانید به رایگان شب را به روز برسانید و استراحت کنید. البته چنین مکان هایی اغلب دارای بعضی وب سایت ها نیز هستند که حتی پیش از سفر به مکان مورد نظر می توانید از آن ها اطمینان حاصل کنید. زمانی که تصمیم گرفتیم از امارات به اروپا سفر کنیم ابتدا اینترنتی مکان های این چنینی را که به آن ها Housesitting نیز می گویند، آنالیز کردیم. ما دو مکان را برای خود در فرانسه پیدا کردیم که در بخش های متفاوت این شهر بودند و البته یکی از آن ها در شهری به نام Chatellerault قرار داشت که برای رسیدن به آن باید حدود 90 دقیقه با قطار به سمت جنوب پاریس حرکت می کردیم. در سرتاسر جهان مکان های این چنینی وجود دارد و اقامت در آن ها نیز شرایط نسبتا ساده ای دارد. در ادامه می توانید چندین وب سایت را که برای این منظور ایجاد شده اند مشاهده کنید:
 • House Carers
 • Mind My House
 • The Caretaker Gazette
 • Trusted Housesitters
 • Housesitting Worldwide
 • Housesitters America

به سراغ Couchsurfing بروید

زمانی که برای اولین بار در مورد Couchsurfing اطلاعاتی به دست آوردم، فکر کردم که این نوع از مکان ها برای افراد جوانی است که می توانند در طول سفر های خود یک شب در آنجا اقامت نمایند، اما خیلی زود پی بردم که بسیار گسترده تر از آن است. ما استفاده از Couchsurfing را در سوئیس شروع کردیم و شرایط بسیار جالبی داشت و البته در کنار ما نیز افراد بسیاری بودند که در رده های سنی متفاوت قرار داشتند و حتی بچه های کوچک را نیز شامل می شد. در این مکان حتی زوج های جوان و خانواده های مختلف اقامت داشتند. زندگی در چنین مکان ها چندان کار سختی نیست و هر بار که در Couchsurfing سکونت داشتیم بدون اینکه هیچ هزینه ای بپردازیم، با افراد بسیار مختلفی نیز آشنا شدیم و تجربیات سفرمان افزایش می یافت و کار های بیشتری برای انجام دادن در آینده می یافتیم.

Rome2Rio

قبل از اینکه بخواهید برای مقصد دیگر خود برنامه ریزی کنید، بهتر است نگاهی به اپلیکیشن یا وب سایت Rome2Rio نیز داشته باشید و مقصد خود را وارد آن کنید. این سیستم زمان ورود و خروج از شهر مورد نظر را درخواست خواهد نمود و یک برنامه بسیار عالی برای سفر شما تنظیم خواهد شد. علاوه بر این شما می توانید راه های رسیدن به هر مقصد نظیر اتوبوس، کشتی، قطار و... را به همراه هزینه آن مشاهده کنید و این سیستم یک گزینه بسیار خوب برای مسافران است.

بهترین فرصت های پرواز، قطار و اتومبیل را بیابید

گاهی اوقات شما هیچ راه دیگری نخواهید داشت و باید با نگاهی ناراحت نماینده به حساب بانکی خود، برای رسیدن به مقصد مورد نظر مبلغی را هزینه کنید که این مقدار بستگی به فاصله مقصد شما دارد. با وجود اینکه استفاده از هواپیما سریع ترین راه برای رسیدن به مقصد است اما اغلب مواقع استفاده از قطاریا اتومبیل های عمومی می تواند بسیار باصرفه تر باشد.

پرواز

زمانی که شما به دنبال یک پرواز مناسب برای مقصد خود می شد بهترین کار این است که اطلاعات خود را وارد موتور جستجو سیستم های پرواز نموده و پیشنهاد های مناسب را دریافت کنید. در این سیستم ها شما می توانید از بهترین فرصت ها مطلع شوید و البته بهترین کار این است که به دنبال ارزان ترین پرواز باشید. البته به وسیله این سرویس ها حتی می توانید هتل، کشتی، اتومبیل و... خود را که در سفر به آن ها نیاز دارید رزرو کنید. از این نوع سرویس ها در بستر اینترنت موارد زیادی یافت می گردد که البته مربوط به خطوط هوایی مختلف هستند. پس بهتر است برای یافتن پرواز مناسب و البته ارزان در تمام این وب سایت ها اطلاعات خود را وارد و جستجو کنید تا در نهایت بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. البته این سرویس ها بعضی فیلتر هایی نیز دارند که به وسیله آن ها می توانید پرواز های مناسب خود (نظیر ارزان ترین پرواز و...) را بیابید. برای انتخاب بهترین پرواز می توانید به وسیله سایت های زیر وارد عمل شوید:
 • Skyscanner
 • WhichBudget
 • SeatGuru
 • Kayak
 • Flight Network
 • Momondo
 • Vayama

اتومبیل و اتوبوس

استفاده از اتومبیل های عمومی گزینه ای بسیار خوب برای رفتن به مکان های مختلف است که اگر قصد سفر در اروپا و آمریکا شمالی را دارید این موضوع می تواند بسیار دوست داشتنی باشد و به وسیله گزینه مذکور شما هزینه پایین تری را نیز نسبت به هواپیما پرداخت خواهید کرد. به وسیله سفر های خودرویی شما می توانید با افراد جدید آشنا شوید که آشنایی با افراد مختلف یکی از دلایل هر سفر است. سایت های مختلفی وجود دارند که به وسیله آن ها می توانید یک خودرو مشترک برای سفر های خود رزرو کنید. در ادامه می توانید با چند نمونه از این سایت ها آشنا شوید:
 • Ridefinder
 • karzoo
 • Bla Bla Car
البته شما می توانید خودرویی اجاره کنید که برای این روش نیز گاهی کوپن های تخفیفی وجود دارند که می توانید به وسیله آن ها هزینه کمتری را داشته باشید که البته برای انتخاب ارزان ترین نسخه، بهتر است که به جستجو در میان ارایه دهندگان مختلف این سرویس بپردازید. در بسیاری از مواقع سفر به وسیله اتوبوس ارزان ترین راه است اما این موضوع دلایلی نیز دارد. برای مثال اتوبوس تقریبا آرام ترین وسیله برای رسیدن به مقصد است و شما آسایش کمتری نیز در آن خواهید داشت (فضای پای کم و...). اما با این اوصاف می توانید به وسیله سایت های زیر نیز برای یافتن بهترین گزینه وارد عمل شوید:
 • Check My Bus
 • Bus Radar

قطار

به وسیله وب سایت seat61 شما می توانید اطلاعات بسیاری را در مورد سفر خود با قطار به دست بیاورید و بهترین قطار ها را انتخاب کنید. البته به وسیله این سایت در صورت داشتن برنامه سفر می توانید از کشتی های مختلف مورد نیاز خود نیز اطلاع یابید. واقعیت این است که روزانه افراد بسیار زیادی در سرتاسر جهان سفر می نمایند. بعضی دوست دارند که با خودرو خود جاده های مختلف راطی نمایند و به مقاصد خود برسند و البته در مقابل هزینه کمتری نیز داشته باشند و بعضی نیز تنها لباس های خود را در یک کوله پشتی جای می دهند و برای رسیدن به اهداف خود قدم زنان حرکت می نمایند. اما با این حال بسیاری از مردم بر این باور هستند که سفر کردن به سرتاسر جهان کار سخت و البته پر هزینه ای نیست و شما نیز می توانید به وسیله روش های ارایه شده در این مقاله یک سفر جالب داشته باشید و با مکان های شگفت انگیز در جهان آشنا شوید. پس منتظر چه چیزی هستید؟ همین امروز رویای خود را محقق کنید. منبع: Travellingapplesمنبع: کجارو
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1112

به "چگونه یک سفر کم هزینه به دور جهان داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک سفر کم هزینه به دور جهان داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید