نکات مهم سوار شدن به هواپیما

به گزارش باتسک، برای هر کاری آداب و قوانینی وجود دارد که با رعایت آنها میتوان امنیت و آسودگی را بالاتر برد، در مورد پرواز هم برخی از نکات گاهی حیاتی هستند و باید آنها را رعایت نمود در ادامه به چند مورد از نکاتی که قبل از پرواز بهتر است به آنها توجه داشته باشید، اشاره خواهیم کرد.

نکات مهم سوار شدن به هواپیما

یکی از مراحل مهم پرواز، سوا شدن به هواپیما است. پیش از انجام این مرحله از پرواز لازم است نکاتی را مد نظر داشته باشید. پرواز از مراحل مختلفی تشکیل شده که هر کدام باید به درستی و به دقت طی شده و انجام شوند. اولین مرحله از پرواز چک این نام دارد. برای اینکه این مرحله را به درستی طی کنید باید بلیط، کارت شناسایی و گذرنامه (در صورت نیاز) را به همراه داشته باشید؛ از گیت امنیتی عبور کنید؛ گیت پرواز خود را پیدا کنید و منتظر بمانید. از این نقطه به بعد مرحله سوار شدن به هواپیما شروع می‌شود. در این مرحله نکاتی وجود دارند که توجه به آن‌ها ضروری است.

کارت پرواز خود را مجددا نشان دهید

پس از اینکه در صف سوار شدن منتظر ماندید، در انتهای کار یکی از مسئولین فرودگاه کارت پرواز شما را چک خواهد کرد. حتما به این نکته توجه داشته باشید که اگر پروازتان داخلی است، تنها کارت پروازتان چک می‌شود و نیازی بهنشان دادن کارت شناسایی نخواهید داشت اما اگر پروازتان بین المللی است، در کنار کارت پرواز، گذرنامه شما هم بررسی خواهد شد. پس از این مرحله همچنان کارت پرواز خود را آماده در دست داشته باشید چراکه بعضی اوقات ممکن است درون هواپیما هم مجددا کارت پروازتان توسط مهماندارن چک شود.

منتظر بمانید تا زمان سوار شدن فرا برسد

حدود نیم ساعت پیش از تیک آف هواپیما، زمان سوار شدن به هواپیما فرا می‌رسد. مرحله سوار شدن به هواپیما در بخش‌های مختلفی صورت می‌پذیرد. حتما کارت پرواز خود را چک کنید تا ببنید به چه صورت و از چه طریقی باید این مرحله را انجام دهید. در ادامه حتما به نکته زیر هم توجه کنید و آن را مد نظر قرار دهید:

  • در زمان سوار شدن به هواپیما، اول از همه مسافران بخش درجه یک یا فرست کلاس سوار می‌شوند و در ادامه مسافرین بخش درجه تجاری یا بیزینس کلاس سوار خواهند شد و پس از آن افراد ناتوان و نوزادان سوار خواهند شد.

به سمت راهرویی که به هواپیما منتهی می‌شود حرکت کنید

اکثر راهروهای منتهی به هواپیما مسیر کوتاهی دارند اما گاهی اوقات پیش می‌آید که با بعضی از راهروهای طولانی‌تر و حتی پیچ در پیچ‌تر مواجه شوید. راهرو را تا انتها طی کنید.

وارد هواپیما شوید

معمولا پس از چک شدن کارت پرواز و طی کردن راهرو منتهی به هواپیما، همچنان افراد جلوی شما حضور دارند پس ممکن است مجددا در صف قرار بگیرید تا سوار هواپیما شوید. شماره صندلی خود را چک کنید و صندلی مورد نظر را پیدا کنید. مطمئن شوید که در ردیف درستی قرار دارید و صندلی خود را به درستی پیدا کرده‌اید. اگر در پیدا کردن صندلی خود مشکل دارید از سایر مسافران شماره ردیف و صندلی‌شان را بپرسید و با کمک آن‌ها صندلی خود را پیدا کنید. در نظر داشته باشید که اکثر مهمانداران پیش از پرواز مشغول آماده سازی مقدمات پرواز هستند اما اگر نتوانستید صندلی خود را پیدا کنید می‌توانید منتظر آن‌ها بمانید و از آن‌ها کمک بگیرید.

راحت بنشینید!

تمامی مراحل به درستی انجام شده‌اند. اکنون زمان آن فرا رسیده تا آرام و راحت بنشینید تا زمانیکه به مقصد برسید. در طول پرواز بسته به نوع پروازتان ممکن است برای شما خوراکی یا نوشیدنی سرو شود. در صورت نیاز، سرویس‌های بهداشتی در جلو و عقب هواپیما قرار خواهند داشت. در صورت داشتن هرگونه سوالی در طول پرواز می‌توانید از مهمانداران کمک بگیرید و سوال بپرسید.

وسایل همراه خود را جا دهید

هنگامی که صندلی خود را پیدا کردید، کیف‌های کوچک خود را در پایین صندلی قرار دهید؛ سپس محفظه بالای سر خود را چک کنید و کیف بزرگتر خود را در آنجا قرار دهید. شاید در قرار دادن کیف در محفظه بالای صندلی دچار مشکل شوید. در این صورت با مهمانداران صحبت کنید و از آن‌ها کمک بگیرید. هنگامی که وسایل خود را در محفظه قرار دادید بر روی صندلی بنشینید و کیف کوچک خود را در جلوی پا قرار دهید.

منبع: wikihow.com
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 96

به "نکات مهم سوار شدن به هواپیما" امتیاز دهید

1 کاربر به "نکات مهم سوار شدن به هواپیما" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم سوار شدن به هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید