مونیتورینگ شبکه با نرم افزارهای بومی میسر شد

به گزارش باتسک، گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان نرم افزارهای بومی نظارت بر بستر شبکه را برای مونیتورینگ شبکه عرضه کردند که می تواند در صورت بروز اختلالی آن را ثبت کند و دلایل را مورد آنالیز قرار دهد.

مونیتورینگ شبکه با نرم افزارهای بومی میسر شد

بهروز عباس زاده، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ارائه خدمات فناورانه بر بستر شبکه در قالب ارائه نرم افزارها و راهکارهای امنیت را از زمینه های فعالیت این شرکت نام برد و گفت: فراوری نرم افزاری برای نظارت بر بستر شبکه و منابع مراکز داده که به اختصار مانیتورینگ شبکه نامیده می گردد، تمامی بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری را نظارت می نماید و در صورت بروز اختلال، آن را ثبت می نماید و دلایل را مورد برسی قرار می دهد.

وی با اشاره به ارائه راهکارهای جامع و کارا، برای افزایش بهره وری، امنیت و ضریب اطمینان سیستم های نرم افزاری و شبکه سازمان ها از سوی این شرکت، ادامه داد: فعالان فناور این شرکت همچنان کوشش دارند با نوآوری، جدیدترین و بهینه ترین راهکارها را در پاسخ به مدیران فناوری اطلاعات ارائه نمایند.

عباس زاده با اشاره به صرفه اقتصادی و کارایی بالاتر نمونه داخلی این نرم افزار، خاطر نشان کرد: اگرچه این محصول نمونه های مشابه خارجی دارد ولی تمامی نمونه های خارجی اشکالاتی دارند. اولا هیچ گونه خدمات پشتیبانی به مشتریان ایرانی ارائه نمی دهند. همچنین ارائه نمایندگان خارجی این نرم افزارها، راهکارهای پیاده سازی ارائه نمی دهند. نمونه هایی همچنین برای شبکه های بسیار عظیم طراحی شده اند و امکانات پشتیبانی ندارند.

بر اساس اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مجری طرح با بیان این که علاوه بر این که خدمات مشاوره و پشتیبانی ارائه می گردد و امکان سفارشی سازی وجود دارد، یادآور شد: نمونه کامل نرم افزار وابسته به تعداد سرویس گیرندگان به طور میانگین 3میلیارد و 500 میلیون ریال و ساده ترین نمونه آن 200 میلیون ریال به مشتری ارائه می گردد که یک دهم قیمت نمونه خارجی هزینه دارد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1901

به "مونیتورینگ شبکه با نرم افزارهای بومی میسر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونیتورینگ شبکه با نرم افزارهای بومی میسر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید