آشنایی با مردم تایلند

به گزارش باتسک، تایلند مردمی مهربان و همیشه لبخند بر لب دارد که خیلی دیر عصبانی می‌شوند. برای آشنایی با مردم این کشور به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید محله‌های قدیمی این کشور بروید.

آشنایی با مردم تایلند

حدود 75 درصد مردم قومیت تایی، حدود 14 درصد چینی‌تبار، 3 درصد مالایی و بقیه از اقوام کوچکتری چون مون‌ها، خمرها، و طوایف کوه‌نشین متعدد هستند

مذهب مردم تایلند

در حدود 95٪ مردم تایلند بودایی هستند. مسلمانان، با حدود 4٪ جمعیت، بعد از بوداییان بزرگ‌ترین گروه مذهبی این کشور هستند. گفته می‌شود یک نفر ایرانی به نام شیخ احمد قمی مذهب شیعه را به تایلند آورد. 95٪ جمعیت بودایی - 4٪ مسلمان و یک درصد باقیمانده سایر ادیان و مذاهب در مناطق خاصی از تایلند، اکثریت جمعیت با مسلمان است که بزرگترین اقلیت مذهبی تایلند بوده و در اجتماعاتی مجزا از غیر مسلمانان زندگی می‌کنند. مسیحیان تایلند که اغلب کاتولیک هستند، کمتر ازیک درصد جمعیت تایلند را تشکیل می‌دهند و در کنار آنها پیروان آیین سیک و هندو زندگی می‌کنند. در تایلند، 94.6 درصد مردم بودایی، 4.6 درصد مسلمان، 0.7 درصد مسیحی و 0.1 درصد باقی ادیان هستند.در تایلند برای پیروان تمامی ادیان، آزادی مذهبی وجود دارد. در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم به بازدید معابد زیبای این کشور بروید.

زبان مردم تایلند

زبان تایلندی یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های شرق آسیاست و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می‌کنند هرچند گویش‌های قومی و منطقه‌ای بسیاری نیز در نقاط مختلف این کشور وجود دارند. تایلندی زبان رسمی این کشور است و الفبای مخصوص خود را دارد. زبان گفتاری و نوشتاری این کشور کاملا برای کسانی که به این کشور سفر می‌کنند، غیر قابل فهم است. این زبان، تک سیلابی و با پنج لحن مختلف می‌باشد که هر لحنی، معنای یک سیلاب واحد را تغییر می‌دهد. ترکیب این لحن‌ها و سیستم نوشتاری پیچیده و نیز تلفظ‌های دشوار این زبان سبب شده که یادگیری این زبان برای خارجی‌ها سخت شود.

با اینکه زبان انگلیسی در مدارس تایلند آموزش می‌دهند، اما میزان تسلط به آن میان مردم این کشور چندان زیاد نیست. در تور تایلند شما هم علاقه‌ای به یادگیری زبان این مردم پیدا خواهید کرد.

انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 40

به "آشنایی با مردم تایلند" امتیاز دهید

2 کاربر به "آشنایی با مردم تایلند" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با مردم تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید