فوران یک کوه آتشفشان در اندونزی موجب فرار 20 هزار نفر شد

خبرنگاران: مقامات اندونزی اعلام کردند که امروز درپی 30 فوران آتشفشانی در شمال جزیره سوماترا 20 هزار نفر از ساکنان این منطقه مجبور به ترک خانه های خود شدند.

فوران یک کوه آتشفشان در اندونزی موجب فرار 20 هزار نفر شد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات اندونزی اعلام کردند که امروز (شنبه) درپی 30 فوران آتشفشانی در شمال جزیره سوماترا 20 هزار نفر از ساکنان این منطقه مجبور به ترک خانه های خود شدند.

سخنگوی آژانس ملی کاهش خطر سوانح اندونزی در اینباره گفت: فوران کوه سینابونگ در شمال جزیره سوماترا واقع در غرب این کشور رودخانه هایی از گدازه و ستونی از ابر آتشفشانی به ارتفاع 4000 متر ایجاد کرد.

وی همچنین گفت: گدازه های داغ این آتشفشان حدود 60 بار به هوا پرتاب شد و به فاصله 5 کیلومتری جنوب شرقی دهانه آن رسید. وی تاکید نمود که فوران امروز این کوه آتشفشانی بزرگترین فوران های اخیر آن محسوب می گردد.

بنا بر این گزارش، آتشفشان سینابونگ پس از 400 سال در سال 2010 مجددا فعال شد و فرار 12 هزار نفر از ساکنان جزیره سوماترا را درپی داشت.

مجمع الجزایر اندونزی بر روی کمربند آتشفشانی اطراف اقیانوس آرام قرار گرفته است و دارای پتانسیل زمین لرزه و فوران های آتشفشانی زیادی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 10 شهریور 1398 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 588

به "فوران یک کوه آتشفشان در اندونزی موجب فرار 20 هزار نفر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوران یک کوه آتشفشان در اندونزی موجب فرار 20 هزار نفر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید