فردا جمعه هوای تهران آلوده است

به گزارش باتسک، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای برخی نقاط پایتخت طی روز جمعه (19مهر) خبر داد.

فردا جمعه هوای تهران آلوده است

ایسنا: پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده آن است که وضعیت کیفیت هوای شهر تهران در صبحگاه روز پنجشنبه (18 مهر)، با برقراری جوی نسبتاً آرام و آغاز تردد خودروها و با توجه به افزایش غلظت ذرات معلق، در برخی مناطق پایتخت کاهش خواهد یافت.

همچنین بتدریج با رشد ناپایداری روزانه، انتظار می رود از غلظت آلاینده ها کاسته شود، اگرچه شرایط جوی پراکندگی آلاینده ها را محدود کرده و پیش بینی می شود در مناطق پرتردد، وضعیت نامطلوب کیفیت هوا تا بعدازظهر استمرار داشته باشد.

بر اساس این گزارش، همچنین در اواخر وقت روز جاری با افزایش حجم ترافیک در اکثر مناطق شهر شاهد تجمع آلاینده ها بویژه ذرات معلق خواهیم بود و به دنبال آن برقراری شرایط نامطلوب دور از انتظار نخواهد بود، هرچند با افزایش نسبی سرعت باد انتظار می رود شاهد بهبود نسبی کیفیت هوای شهر تهران باشم.

لازم به ذکر است، صبح روز جمعه (19 مهر) با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل و کاهش سرعت باد، مجدداً شرایط برای تجمع آلاینده ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در برخی از مناطق پایتخت فراهم خواهد شد.

در بیشتر ساعات روز جمعه نیز وضعیت جوی آرام بر شهر تهران حاکم است و بنابراین تداوم شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پردد و نیز برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در ساعات اوج ترافیک، به ویژه در شامگاه جمعه دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 89 و در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 80 و در شرایط سالم واقع شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 859

به "فردا جمعه هوای تهران آلوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا جمعه هوای تهران آلوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید