غول ایرانی فتوشاپی است؟

به گزارش باتسک، اولین بار سال 2018 بود که ماجرای رقابت بین مارتین فورد، هنرپیشه بریتانیایی فیلم سریع و خشن 9، و سجاد غریبی ملقب به هالک ایرانی بر سر زبان افتاد. در آن موقع شایعه رقابت آن ها با هم در KSW مطرح شد، اما در نهایت چنین رویارویی هرگز شکل نگرفته بود. فورد که در بدنسازی هم فعالیت دارد، بار ها برای سجاد غریبی، مرد 168 کیلوگرمی ایرانی کری خوانده، اما آن ها تا به حال مقابل یکدیگر قرار نگرفته اند.

غول ایرانی فتوشاپی است؟

این هنرپیشه بریتانیایی سابقه حضور در رینگ بوکس را ندارد و پییش از این در هنر های رزمی نمایشی حضور داشته، اما حالا برگزاری این رقابت تایید شده و سال آینده میلادی در سالن O 2 Arena برگزار خواهد شد.

فورد، معروف به ترسناکترین مرد روی زمین، نامش را به وسیله زندگی حرفه ای پیروزش در عرصه بازیگری در کنار دوران فوق العاده اش در بادی بیلدینگ بر سر زبان ها انداخت و پیروز شد بیش از سه میلیون دنبال کننده در شبکه های اجتماعی برای خودش دست و پا کند.

فورد که دو متر و 10 سانتی متر بلندای قامت اوست، اولین نشانه های استعداد ورزشی اش را در دوران بچگی نشان داد که در چندین رشته حضور داشت و مشغول بازیگری نیز بود. او در ابتدا به علت فیزیک بدنی و مهارت ورزشی که داشت به سرغ ورزش بادی بیلدینگ رفت و در آن پیروز هم بود. همین پیروزیت باعث شد که او وارد عرصه تمرینات شخصی شده و در آن پیروز هم گردد.

عملکرد فوق العاده او باعث شد که خیلی زود در اینترنت مورد توجه قرار بگیرد و به یکی از اینلفوئنسر های مطرح تبدیل گردد که علاوه بر پیدا کردن پایگاهی از طرفداران وفادارش، آغاز به ارائه برنامه آنلاین کرد.

او در کنار دوران درخشانی که در عرصه بازیگری تجربه می کرد برای مسابقات MMA نام نویسی کرد که در لهستان به KSW معروف است، اما پس از اعلام این خبر هنوز اولین دیدارش در این رقابت ها را انجام نداده است. فورد با این که پیش از این بار ها در بسیاری از فیلم ها در صحنه مبارزات حضور داشته، اما هرگز به صورت رسمی و حرفه ای وارد زمین مبارزه نداشته، اما تجربه بسیاری در رشته هنر های ترکیبی رزمی دارد.

ساختار بدنی او و بلندی قامتش باعث می گردد که برای بسیاری از بوکسور ها ترسناک به نظر بیاید و این در حالی است که او می تواند وزنش را به بیش از 168 کیلوگرم برساند که نشان دهنده ساختار قدرتمند بدنی او است.

او با انتشاری پستی در صفحه اینستاگرامش از اولین رقابت با هالک ایرانی اطلاع داد. در این پست آمده: استادیوم O 2 لندن رزرو شده است. من دوست دارم رویدادی را به راه بیاندازم که شما هرگز آن را از یاد نبرید. این موضوع برای من بسیار شخصی است. حرف هایی به وسیله افراد بسیاری در این چرخه زده شده که پس گرفتن آن ها ممکن نیست. من در کنفرانس خبری این مسائل را با جزییات مطرح می کنم و شما خواهید دید که چرا این موضوع تا این حد برای من شخصی است.

فورد ادامه داد: من نمی توانم به شما قول بدهم که شاهد فنی ترین مبارزه جهان باشید، اما به شما وعده می دهم که تمام توان و انرژی ام را خواهم گذاشت و این بازی را به رویدادی تبدیل خواهم کرد که هرگز آن را از قلم نیاندازید. من واقعا دوست دارم این استادیوم مملو از جمعیت باشد و 20 هزار دوست و خانواده در آن فریاد بکشند تا به این مرد نشان دهند که به مقدار کافی قوی بودن برای ایستادن بر سر چیز هایی که به آن باور داری چه معنایی دارد.

در سوی مقابل، قرار است سجاد غریبی ملقب به هالک ایرانی پنجه در پنجه این مرد ترسناک بیندازد. این بادی بیلدینگ کار ایرانی که از سوی بسیاری به نام هالک ایرانی شناخته می گردد نیز اولین حضورش در رینگ بوکس را تجربه می نماید و پیش از این هرگز سابقه حضور در رینگ را نداشته است. او در طول دوران حضورش در عرصه ورزش حرفه ای در رشته های متفاوتی فعالیت نموده و پیش از این سابقه حضور در رشته هایی، چون وزنه برداری و رشته هنر های ترکیبی رزمی را داشته است.

فیزیک بدنی خارق العاده او که شباهت بسیاری هم به فورد دارد باعث شده که در شبکه های اجتماعی مورد توجه بسیاری قرار بگیرد و دنبال کننده های بسیاری هم پیدا کند، این در حالی است که بسیاری نیز باور دارند که تصاویر او فتوشاپ هستند.

بلندای قامت او 188 و وزنش نزدیک به 177 کیلوگیرم است و همین موضوع باعث شده که او هم در چندین فیلم سینمای ایران به کار گرفته گردد.

غریبی پیش از این هیچ تجربه حرفه ای در هیچ مبارزه ای نداشته، اما شایعاتی در این باره به گوش می رسد که او قراردادی کوتاه مدت برای حضور در در رقابت های MMA لهستان به امضا رسانده است.

او پیش از این در سال 2019 نیز به رویارویی با فورد لینک شده بود، اما به علت شیوع جهانی ویروس کرونا، چنین مبارزه ای عملا هرگز برگزار نشد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2483

به "غول ایرانی فتوشاپی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غول ایرانی فتوشاپی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید