عمران خان به جای ماشین با هلیکوپتر به دفتر کارش می رود چون ارزان تر است!

به گزارش باتسک، دولت پاکستان در اقدامی عجیب تصمیم گرفته در راستای سیاست ریاضت اقتصادی دولت جدید خودروهای سوپر لوکس دفتر نخست وزیری را فروخته و به جای آن از هلی کوپتر استفاده کند.

عمران خان به جای ماشین با هلیکوپتر به دفتر کارش می رود چون ارزان تر است!

به گزارش باتسک، به نقل از روزنامه داون، عمران خان، نخست وزیر جدید پاکستان در اقدامی عجیب 17 سپتامبر خودروهای سوپر لوکس دفتر نخست وزیری را به حراج می گذارد.

از خودروهای لوکس نخست وزیری می توان به هشت بی ام و از جمله سه مدل 2014 و سه مدل اس یو وی و دو مدل اس یو وی 2016 و همچنین چهار خودروی مرسدس بنز 2016 که دو دستگاه آن ضد گلوله است، اشاره نمود.

قرار است عمران خان برای ریاضت اقتصادی از هلی کوپتر در رفت و آمد به سرکار استفاده کند.

وزیر اطلاع رسانی پاکستان در حمایت از تصمیم عمران خان بیان کرد که رفت و آمد با هلی کوپتر از دفتر نخست وزیر و به محل سکونت عمران خان(منطقه بانی گالا) ارزان تر از رفت و آمد در جاده است.

اما بعد از انتشار این خبر موج گسترده ای از واکنش ها در فضای مجازی به همراه داشت. در همین راستا پیام های توئیتری بسیاری از سوی کاربران پاکستانی منتشر شد که این خبر را به سخره گرفتند.

برخلاف اظهارات وزیر دولت عمران خان بر اساس گزارش بی بی سی هر مایل دریایی (852 /1 کیلومتر)توسط هلی کوپتر نوع آگوستا وستلند آی دبلیو 139 نزدیک به 16000 روپیه می گردد.

اکنون مسافت بین منطقه بانی گالا و دفتر نخست وزیری پاکستان حدود 15 کیلومتر است که نزدیک به 8 مایل دریایی است که براساس محاسبات حدود 128 هزار روپیه پاکستانی هزینه به همراه دارد اما اگر برای رفت و آمد نخست وزیر از خودرو استفاده گردد رفت و آمد در جاده هزینه کمتری به همراه دارد.

همچنین یکی از نظامیان بازنشسته ارتش در گفت وگو با روزنامه اکسپرس تریبون بیان کرد که هزینه راه اندازی هر هلی کوپتر هزاران روپیه است.

وی ادامه داد: اگر نخست وزیر می خواهد مسیر ارزانتری انتخاب کند بهتر است پیاده روی کند. مثل کاری که هر صبح انجام می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 345

به "عمران خان به جای ماشین با هلیکوپتر به دفتر کارش می رود چون ارزان تر است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان به جای ماشین با هلیکوپتر به دفتر کارش می رود چون ارزان تر است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید