سالن مطالعه شبنم و باران دانش ویژه بانوان در شیراز افتتاح شد

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران در شیراز، همزمان با هفته دولت 1402 سالن های مطالعه مجوزدار شبنم در شهر شیراز و سالن مطاله باران دانش شهر صدرا با حضور محمدحسین فیروزی، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، حمیدرضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و مسئولان شهرداری صدرا به بهره برداری رسید.

سالن مطالعه شبنم و باران دانش ویژه بانوان در شیراز افتتاح شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در آیین افتتاح این سالن ها عنوان نمود: سالن های مطالعه مجوزدار به منظور تامین احتیاج مخاطبان در مورد قرائت خانه در استان فارس پیگیری می گردد که با استقبال خوب مردم روبرو شده است. با افتتاح سالن های شبنم و باران دانش تعداد سالن های مطالعه مجوزدار در استان به 16 باب افزایش یافته است.

فیروزی با اشاره به راه اندازی سالن های مطالعه، افزود: مدیریت سالن های مطالعه از چند سال گذشته به نهاد کتابخانه های عمومی کشور واگذار شده است و تمامی سالن های مطالعه باید مجوزهای لازم را از نهاد دریافت نمایند؛ سالن های دارای مجوز مورد حمایت نهاد کتابخانه های عمومی هستند.

وی ایجاد سالن های مطالعه را از جمله خدمات تازه کتابخانه های عمومی برشمرد و گفت: بعضاً کتابخانه های شیراز، کتابخانه های کوچکی هستند و سالن های مطالعه آنها جوابگوی احتیاج کاربران نیست. ایجاد سالن های مطالعه در شهرها علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی، فضای لازم را در اختیار افرادی که به قرائت خانه احتیاج دارند، قرار می دهد.

حمیدرضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در مراسم بهره برداری از سالن مطالعه شبنم شهر شیراز، گفت: ایجاد سالن های مطالعه اقدامی مهم در راستای توسعه زیرساخت فرهنگی در استان به ویژه کلانشهر شیراز است. این طرح با مدیریت مجموعه کتابخانه ها، می تواند به علاقه مندان به ویژه دانش آموزان، دانشجویان و پژوهشگران خدمات ویژه ارائه دهد.

به گزارش ایبنا؛ سالن مطالعه شبنم در شهر شیراز با زیربنای 200 متر و ظرفیت 40 نفر و سالن مطالعه باران دانش در شهر صدرا با زیربنای 150 متر و ظرفیت 45 نفر هر دو ویژه بانوان راه اندازی شده است. میز مطالعه اختصاصی، سالن مطالعه گروهی، اینترنت رایگان و... از جمله خدمات این پانسیون های مطالعه است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 8 شهریور 1402 بروزرسانی: 8 شهریور 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2897

به "سالن مطالعه شبنم و باران دانش ویژه بانوان در شیراز افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالن مطالعه شبنم و باران دانش ویژه بانوان در شیراز افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید