رژیم غذایی مردم تایلند

به گزارش باتسک، مردم تایلند معمولا غذاهایی با رنگ‌های مختلف و زیبا درست می‌کنند که معمولا تند هم هستند. غذا یکی از مهمترین جاذبه‌های این کشور برای گردشگران خارجی تور تایلند است. در این مقال شما را کمی با رژیم غذایی این مردم آشنا خواهیم کرد.

رژیم غذایی مردم تایلند

بیشتر مردم تایلند ساندویچ را به عنوان وعده غذایی نمی دانند و آن را میان وعده دانسته و صرف برنج برای غذای آنها بسیار اهمیت دارد. همچنین مردم تایلند زمان خاصی برای اینکه نشسته و غذا بخورند، قرار نداده و هر زمان احساس گرسنگی کنند غذا میل می‌کنند. به همین دلیل هم استفاده از این جمله در میان آنها متداول است. چیزی خوردی؟ برای خارجیان وجود چندین کاسه کوچک با سس های مختلف در کنار غذاهای تایلندی کمی گیج کننده است اما در واقع مردم تایلند به طعم های مختلف بسیار اهمیت داده و گاهی تعداد سس ها از غذای اصلی بیشتر است.

در تایلند غذا یکباره و باهم سرو می شود. غذای مناسب تور تایلند شامل سوپ، خوارک کاری با ادویه یا سالادی ادویه دار، سس همراه با ماهی و سبزیجات می باشد.اگر سوپ ادویه دار باشد، غذایی بدون ادویه را جایگزین کاری می کنند زیرا باید هارمونی طعم و ترکیب در هر غذا و هم چنین میان تمام غذاها با هم وجود داشته باشد. در کنار این غذاها معمولا سالادی تند و چندین سس مختلف برای انواع این غذاها و نیز دسری شیرین و یا میوه های تازه به چشم می‌خورند.

غذاهای تایلند به دلیل قرار گرفتن این کشور در میان چین و هند، آمیزه ای از غذاهای این دو کشور است. غذا در تایلند وعده مشخصی ندارد و معمولا بخارپز شده یا تفت داده می شود. در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم طعم پدتای را بچشید.

برخی از موادی که در آشپزی تایلندی بسیار رایج هستند عبارتند از:سیر، فلفل قرمز، برگ لیمو، شیر نارگیل، تمرهندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آب لیمو و سس ماهی.غذای اصلی تایلند، برنج به ویژه برنج سفید است که تقریبا در همه وعده های غذایی استفاده می شود و سایر غذاها نیز اکثرا با آن صرف می شوند. پس از آن، رشته، کاری، و نیز ماهی و میگو در غذاهای این کشور به وفور یافت می شوند که دلیل آن نیز وجود خلیج تایلند و هم چنین رودخانه های بسیار در این کشور است که وابستگی غذاهای تایلندی را به موجودات و گیاهان دریایی نشان خواهد داد.

انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 31

به "رژیم غذایی مردم تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "رژیم غذایی مردم تایلند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم غذایی مردم تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید