روزبهانی: دروغگویی بزرگترین مشکل بوکس است، دوست نداشتم مدالم را به موزه کمیته بدهند!

به گزارش باتسک، ملی پوش بوکس ایران گفت: تا آنجایی هم که من میدانم مربی مد نظر فدراسیون ایران و آقای ثوری رزومه خوبی ندارد و از کشورهای هند وکره او را بیرون انداخته اند.

روزبهانی: دروغگویی بزرگترین مشکل بوکس است، دوست نداشتم مدالم را به موزه کمیته بدهند!

به گزارش باتسک، عصر امروز (یکشنبه) احسان روزبهانی بوکسور المپیکی ایران پس از عقد نخستین قرارداد شخصی خود با حامی اقتصادی جدیدش گفت: برای اولین بار است که من نخستین قرارداد شخصی خود با شرکت های داخلی را بسته ام و از آقای تقوی تشکر می کنم که قرار است تا المپیک حامی بنده باشند و به همین منظور قول داده ام مدال جهانی و سپس سهمیه المپیک را برای کشورم کسب کنم.

او در خصوص شرایط فعلی خود نیز گفت: قبل از بازی های آسیایی به اردوی تیم ملی آمدم و قرار شد در جام مکران در وزن 91 کیلوگرم مسابقه دهم که در آنجا به داور ایرانی باختم. داوران خارجی به من رأی داده بودند اما داور ایرانی به حریفم رأی داد. پس از آن در مسابقات قهرمانی آسیا قرار بود در وزن 81 کیلوگرم باشم که کادر فنی تصمیم گرفت در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت نکنم تا جوان ترها را برای کسب سهمیه اعزام نمایند و من نیز از تصمیم خشنود شده و به تصمیم سرمربی تیم احترام گذاشتم. به تازگی هم تصمیم گرفته ام تمرینات جدی ام را برای کسب سهمیه المپیک و مدال مسابقات جهان پیگیری کنم و خوشبختانه شرکت راک دارو به عنوان اسپانسر بنده حمایت های لازم را برای فراهم کردن حریف تمرینی و اردوهای برون مرزی از بنده انجام می دهند.

او در خصوص شانسش برای کسب سهمیه المپیک گفت: خوشبختانه قانون این دوره از مسابقات جهانی هم مثل سال 2011 است و اگر بتوانم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنم به سهمیه المپیک دست پیدا می کنم. با توجه به وضعیت خوبی هم که در تمریناتم دارم شانس خوبی را برای کسب مدال جهانی و سهمیه المپیک برای خود می بینم.

بوکسور المپیکی تیم ملی درباره نتایج تیم ملی در رقابت های آسیایی نیز گفت: از نظر من نتیجه تیم جوان بوکس خوب بود، علاوه بر اینکه حق خوری هایی هم صورت گرفت. به هر حال این نفرات نزدیک به 10 سال از من کوچک تر هستند و احتیاج به تجربه دارند. نمی شد از آن ها انتظار زیادی برای کسب مدال داشت. اگر از این تیم جوان حمایت نمایند در آسیایی بعدی می توانیم مدال بیاوریم. من به فدراسیون گفتم که تغییر کادر فنی در خال حاضر کار اشتباهی است و دودش به چشم بوکس ایران می رود. قرار است مربی خارجی بیاورند اما الان زمان کافی وجود ندارد. آن هم مربی قزاق که الان به دلیل وجود ازبک ها در رأس بوکس جهان کار برای بوکسورهای ما را سخت تر می نماید چرا که قزاق ها و ازبک ها دل خوشی از یکدیگر ندارند. تا آنجایی هم که من میدانم مربی مد نظر فدراسیون ایران و آقای ثوری رزومه خوبی ندارد و از کشورهای هند وکره او را بیرون انداخته اند.

عضو تیم ملی بوکس ایران گفت: در حال حاضر اردوهای تیم ملی تعطیل است و این موضوع تنها به خودمان آسیب می رساند. از بوکسورهای تیم ملی خبری نیست و من هم تنها با اسپانسر شخصی ام تمرین می کنم. مربی بوکس من احدی است و فدراسیون این موضوع را می داند. فدراسیون حاشیه زیادی دارد و متأسفانه الان دارند بلای المپیک ریو را سر من می آورند و باید تنها تمرین کنم. اصلاً دوست ندارم تنها تمرین کنم ولی فدراسیون باید این حواشی را جمع کند. به عنوان یک بوکسور اردوی مشترک می خواهم و باید در اردوی تدارکاتی و مسابقات تدارکاتی شرکت کنم اما فدراسیون بی خیال همه چیز است. هرکسی جای من بود بعد از آن عمل جراحی سنگین ورزش نمی کرد اما من بوکس را دوست دارم اما باز هم هیچ حمایتی پشت سر من و سایر ملی پوشان نیست.

روزبهانی گفت: نمی دانم چرا ولی انگار کلاً با بوکس این مملکت مشکل دارند. ما در بوکس آماتور مانده ایم اما آقای ثوری حرف از راه اندازی بوکس بانوان و بوکس حرفه ای می زنند. بوکس جهان مافیا دارند و اگر نتیجه می خواهیم باید پول خرج کرد. برای اینکه بتوانم در این راستا پیروز شوم تنها از آقای صالحی امیری خواهش نموده ام که از این حواشی من را راحت نمایند. من الان تنها هستم و بلای المپیک ریو را دارند سر من میاورند. دروغ مشکل اصلی فدراسیون بوکس است جون فقط دروغ می گوید.

بوکسور تیم ملی ایران ادامه داد: دو قطبی بودن بوکس بزرگترین لطمه را به بوکسورها می زند. سهمیه المپیک بوکس به اسم است و نه به وزن، زمانی که من سهمیه را گرفتم نمی گذاشتند اعزام شوم اما فدراسیون جهانی مخالفت کرد، نمی دانم دلیل این تنفرها از من چیست. همه کوششم را می کنم تا بوکس ایران پیروز گردد اما هیچکس این زحمات من را نمی بیند. همه می خواهند روزبهانی نباشد در حالی که بوکس عشق اول و آخر من است و دوست دارم در ایران به پیروزیت برسم. خدا شاهد است چندین پیشنهادها خارجی را تنها به خاطر عشق به پرچم کشورم رد کردم.

بوکسور المپیکی ایران ادامه داد: فدراسیون به هیچیک از وعده های خود عمل نکرد و تنها با دروغ گفتن و حرف وقت را برای خود می خرد که الان زمان را هم از دست داده است. با این حال من با اسپانسر شخصی تمریناتم را با روحیه بالا انجام می دهم و امیدوارم به پیروزیت برسم.

او درباره اهدای مدالش به موزه کمیته ملی المپیک نیز گفت: شب در خانه بودم که یکباره عکس اهدا شدن مدالم به موزه کمیته ملی المپیک را در فضای مجازی دیدم. پیگیر موضوع شده و به آقای ثوری گفتم که از او به عنوان بزرگ یک خانواده انتظار نداشتم بدون اطلاع دادن به من این مدال را اهدا کند. او نیز گفت اگر نمی خواهی مدال را پس بگیریم که کار قابل انجام شدنی نبود. با این حال این رخ داد و ثوری از من عذر خواهی کرد اما به شخصه دوست نداشتم این مدال اهدا گردد چون آن را به حاج ناطق نوری و فدراسیون بوکس داده بودم.

روزیهانی تاکید نمود: از الان به فدراسیون گفته ام که اگر قرار است من را نخواهند بگویند تا تکلیف را بدانم اما همه کوشش من این است که در مسابقات جهانی وکسب سهمیه حضور پیدا کنم. حاشیه زیاد است و من تنها تمرین می کنم، نمی دانم چرا این حواشی از اطراف من دور نمی شوند و همه با روزبهانی که بچه بوکس است لج می نمایند. امیدوارم وزیر ورزش و کمیته ملی المپیک نگاه خود به بوکس را تغییر دهند چون در غیر این صورت پیروز نمی شویم. فدراسیون تنها حرف میزند و دروغ می گوید که این کارها دردی از بوکس ایران دوا نمی نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 510

به "روزبهانی: دروغگویی بزرگترین مشکل بوکس است، دوست نداشتم مدالم را به موزه کمیته بدهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزبهانی: دروغگویی بزرگترین مشکل بوکس است، دوست نداشتم مدالم را به موزه کمیته بدهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید