درگیری پلیس و معترضان تونسی در شمال این کشور

به گزارش باتسک، شاهدان عینی از وقوع درگیری میان نیروهای پلیس تونس و معترضان در شهر سلیانه در شمال این کشور خبر دادند.

درگیری پلیس و معترضان تونسی در شمال این کشور

به نقل از خبرگزاری رویترز، شاهدان عینی اعلام کردند، نیروهای پلیس در شهر سلیانه واقع در شمال تونس با استفاده از گاز اشک آور معترضانی که پس از اهانت یک پلیس به یک چوپان اعتراضاتی به راه انداختند، متفرق کردند.

شاهدان عینی همچنین اعلام کردند، معترضان اقدام به آتش زدن لاستیک ها، مسدود کردن جاده ها و مسیرها و پرتاب سنگ به سمت پلیس کردند و نیروهای امنیتی نیز معترضان را تعقیب و به سمت آنها گاز اشک آور شلیک کردند.

یک کلیپ ویدیویی در سایت های شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می داد یک مامور پلیس، اقدام به اهانت و ضرب و شتم چوپانی به خاطر عبور دادن بخشی از گله اش از مقابل مقرهای دولتی در شهر کرد و این کلیپ ویدیویی موجی از خشم را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت و فعالان گفتند که اهانت به کرامت هر شهروند پس از گذشت یک دهه انقلاب تونس غیرقابل قبول است.

دادستانی کل تحقیق درخصوص این موضوع را شروع نموده است.

به همین دلیل، شهر ساحلی سوسه نیز شاهد درگیری های میان نیروهای پلیس و جوانان بود و جوانان تونسی به سمت نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کردند و پلیس نیز به سمت معترضان گاز اشک آور شلیک کرد.

رسانه های محلی اعلام کردند، درگیری هایی در منطقه الکرم واقع در پایتخت تونس نیز رخ داد و نیروهای پلیس تعدادی از جوانان را بازداشت کردند و گفتند که آنها به دنبال ایجاد آشوب بودند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2033

به "درگیری پلیس و معترضان تونسی در شمال این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری پلیس و معترضان تونسی در شمال این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید