خبرنگاران ترامپ خواهان سرکوب اعتراض ها علیه نژادپرستی شد

به گزارش باتسک، تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری آمریکا از شهرداران و فرمانداران دموکرات این کشور خواست که در مقابل اعتراض ها محکم تر باشند و از گارد ملی بخواهند که اعتراضات را سرکوب کند.

خبرنگاران ترامپ خواهان سرکوب اعتراض ها علیه نژادپرستی شد

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بامداد دوشنبه در پیغامی توییتری نوشت: شهرداران و فرمانداران دموکرات محکم باشید. این افراد آشوب طلب هستند. هم اکنون گارد ملی ما را فرابخوانید. دنیا در حال نظاره کردن و خندیدن به شما و جو [بایدن] خواب آلود است. آیا این چیزی است که آمریکا می خواهد؟ نه!!!

ترامپ ساعاتی پیش نیز در چندین پیغام توییتری ضمن حمایت از خشونت گارد ملی این کشور علیه معترضان در شهر مینیاپولیس، تهدید به استفاده از این نیرو برای سرکوب اعتراض نمایندگان در شهرها و ایالت های دیگر کرد.

ترامپ نوشت: به گارد ملی به خاطر کاری که شب گذشته بلافاصله پس از رسیدن به [شهر] مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا انجام دادند، تبریک می گویم. آشوب طلبان چپگرای جنبش آنتیفا (ضدفاشیسم) و دیگران به سرعت سرکوب شدند. این کار باید همان شب اول توسط شهردار انجام می شد تا هیچ مسئله ای پیش نیاید!

رییس جمهوری آمریکا در پیغام دیگری اضافه کرد: دیگر دموکرات هایی که شهرها و ایالت ها را اداره می نمایند باید به سرکوب شب گذشته آشوب طلبان چپگرای افراطی در مینیاپولیس نگاه نمایند. گارد ملی کاری عالی انجام داد و باید پیش از آنکه دیر گردد در ایالت های دیگر نیز انجام دهد.

ترامپ ادامه داد: ایالات متحده آمریکا جنبش آنتیفا را به عنوان سازمان تروریستی شناسایی خواهد نمود.

ترامپ همچنین از رسانه های جریان اصلی که سرکوب معترضان را پوشش می دادند انتقاد کرد و گفت که آن ها از همه قدرت خود برای برافروختن شعله های نفرت و آشوب طلبی استفاده کردند.

ادعای ترامپ در حالی است که وی در رویدادهایی که با خشونت سفیدبرترپنداران به درگیری و کشتار منجر شده بود، حاضر به محکوم کردن نژادپرستان سفید پوست نمی شد.

در پی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست یک پلیس سفیدپوست، اعتراض های گسترده ای سراسر آمریکا را فراگرفته است.

فلوید هفته گذشته (ششم خرداد) در شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به دست یک افسر سفیدپوست به نام درک شووین کشته شد. این افسر پلیس آدینه نهم خرداد ماه پس از بازداشت به قتل درجه سه متهم و سپس با وثیقه 500 هزار دلاری آزاد شد.

شهروندان خشمگین آمریکایی با وجود تهدیدهای ترامپ و هشدارهای مقام های ایالتی در اعتراض به نژادپرستی و قتل فلوید سیاهپوست، در چند روز اخیر تظاهرات کردند که در برخی شهرها به صحنه های اعتراضی و درگیری با نیروهای امنیتی منجر شد.

با شروع موج جدید اعتراض ها در آمریکا، برخی شهرها قانون منع آمدوشد به اجرا گذاشتند و در برخی مناطق نیز از جمله مینه سوتا، جورجیا، اوهایو، کلرادو، یوتا، دنور، کنتاکی و منطقه کلمبیا که شهر واشنگتن مهمترین بخش آن است، درخواست اعزام گارد ملی شد یا این گارد را برای یاری به نیروهای محلی در مقابله با معترضان فعال کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1616

به "خبرنگاران ترامپ خواهان سرکوب اعتراض ها علیه نژادپرستی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ خواهان سرکوب اعتراض ها علیه نژادپرستی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید