حدنصاب نمره زبان دانشجویان دکتری تخصصی علوم پزشکی اعلام شد خبرنگاران

به گزارش باتسک، دانشجویان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی ورودی سال تحصیلی 1400-1399 تا زمان امتحان جامع ملزم به کسب نمره آزمون زبان انگلیسی بر اساس حدنصاب اعلام شده هستند.

حدنصاب نمره زبان دانشجویان دکتری تخصصی علوم پزشکی اعلام شد خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مصوب کرد که دانشجویان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی ورودی سال تحصیلی 1400-1399 تا زمان امتحان جامع ملزم به کسب نمره آزمون زبان انگلیسی هستند.

از آزمون سال تحصیلی 1401-1400 به بعد درس زبان انگلیسی با ضریب مناسب به دروس آزمون ورودی داوطلبان این دوره اضافه می گردد و دانشجویان پذیرفته شده تا زمان امتحان جامع ملزم به کسب نمره آزمون زبان انگلیسی بر اساس این مصوبه هستند.

نمرات کسب شده در هر یک از آزمون ها تا دو سال پس از تاریخ برگزاری آزمون معتبر است.

نمره زبان انگلیسی دانشجویان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی ورودی سال تحصیلی 1400-1399 و به بعد به این توضیح است: آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت MHLE: نمره 60، آزمون زبان انگلیسی وزارت علوم MSRT: نمره 60، آزمون تافل TOEFL (iBT): نمره 72، آزمون تولیمو TOLIMO: نمره 515، آزمون آیلتس IELTS (Academic): نمره 6.

همچنین با توجه به اینکه شرط داشتن نمره زبان برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت حذف شده است، شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مقرر نموده است درس زبان انگلیسی عمومی برای همه رشته ها به عنوان دروس امتحانی به آزمون اضافه گردد.

به این ترتیب بر اساس دروس و ضرایب و مدارک اعلام شده برای آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی سال 1400، درس زبان انگلیسی عمومی با 40 سئوال شامل 15 سئوال درک مطلب، 15 سئوال لغت و 10 سئوال گرامر با ضریب 3 برای همه رشته ها به عنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2109

به "حدنصاب نمره زبان دانشجویان دکتری تخصصی علوم پزشکی اعلام شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدنصاب نمره زبان دانشجویان دکتری تخصصی علوم پزشکی اعلام شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید