آشنایی با جشن سال نو تایلند

به گزارش باتسک، جشن سال نو یکی از بهترین جشنواره‌های کشور تایلند برای تجربه یک زمان عالی است. در جشن آب تایلند  همزمان با جشن سال نو از تاریخ 13 الی 15 ماه آپریل در سراسر این کشور برگزار می‌گردد.

آشنایی با جشن سال نو تایلند

جشن سال نو در تور تایلند در سه روز انجام شده و هر یک از این سه روز آداب ویژه ای برای انجام دارد. روز اول یا 13 آپریل روز احترام به بزرگتران است. در این روز جوانان به بزرگترها خانواده آب مقدش و معطر هدیه خواهند کرد.

جشن آب یکی از بهترین جشن‌هایی است که می‌توانید در تور تایلند در آن شرکت کنید. پاشیدن آب در فرهنگ تایلندی خوش یمنی می‌آورد. جشن آب در چیانگ مای در شمال تایلند با شکوه و هیجان خاصی برگزار می‌گردد.

روز دوم یا 14 آپریل، روز خانواده نام گرفته است. دراین روز اعضای خانواده به دورهم جمع شده و ادای احترام می‌کنند. این سنت در جامعه تایلندی بسیار اهمیت دارد و در این روز بزرگترها روی دست اعضای خانواده آب مقدس ریخته و برای آنها دعای خیر طلب می‌کنند تا سال جدید بسیار عالی برای آن‌ها باشد.

روز سوم یا روز 15 آپریل روز جشن آب پاشی در تایلند می‌باشد. صبح روز 15 آپریل مردم تایلند طبق سنت دیرینه‌ای که از گذشته های بسیار دور در این کشور دارند، مجسمه بودا را با آب مقدس شسته و معطر میشورند و پس از آن مردم از پیر و جوان و بجه در خیابان‌های شهر به یکدیگر آب‌پاشی کنند. مردم تایلند عقیده دارند که پاشیدن آب خوش یمنی است و به این ترتیب سال جدید با بارندگی، خوش یمنی و برکت همراه خواهد بود. این مراسم هر ساله با تشریفات بیشتری دراین کشورانجام می‌گیرد، یکی از جاذبه‌های گردشگری تور تایلند به شمار می‌رود.

جشن آب پاشی در تایلند در ایالت چیانگ مای در شمال این کشور برگزار می‌گردد. به صورتی که مردم از ایالت‌های دیگر تایلند در ایام جشن آب پاشی به چیانگ مای سفر می‌کنند تا از شرکت در جشنواره بی‌نظیر آب پاشی در این ایالت لذت ببرند.

انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1

به "آشنایی با جشن سال نو تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جشن سال نو تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید