جبران خسارت آژانس های مسافرتی در ایام کرونایی، 5 سال زمان می برد

به گزارش باتسک، خبرنگاران/خراسان رضوی سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی با اشاره به موضوع فرصت 72 ساعته برای بازگشت مسافران از شهرهای قرمز و نارنجی از کرونا گفت: مسافری در یک شهر بلیت و هتل خود را رزرو کرده و ناگهان با تغییر شرایط آن شهر باید ظرف 72 ساعت از همان شهر خارج شود. هزینه های ابطال رزو بلیت و هتل او را چه کسی می دهد؟

جبران خسارت آژانس های مسافرتی در ایام کرونایی، 5 سال زمان می برد

مجید فرقانی در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص شرایط دفاتر آژانس مسافرتی با توجه به مشخص شدن شرایط سفرهای نوروزی از 25 اسفند سال گذشته، اظهار کرد: در 25 اسفند که شرایط سفرها مشخص شد، دفاتر ما فرصت ها را از دست داده بودند. در واقع بلیتی برای فروش و فضایی برای رزرواسیون هتل وجود نداشت.

وی در ادامه با ابراز این عقیده که سیاست اعلام شرایط رنگبندی شهرها در 25 اسفند درست نبود؛ اضافه نمود: بلیت مقاصدی که از قبل خریداری شده بود پس از قرارگیری در شهرهای قرمز و نارنجی سوخت. در آن زمان منتظر بودیم شرایط سفرها مشخص شود تا تبلیغات و رزرو انجام دهیم. بیشترین حجم سفرهای نوروزی به مشهد زمینی انجام می شود. زمانی که تا چند روز مانده به نوروز شرایط سفرها بلاتکلیف باشد، قاعدتا نمی توانستیم برای مسافران اماکن اقامتی رزرو کنیم.

سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی در خصوص این که آیا شرایط آژانس های مسافرتی بهبود یافته یا خیر، شرح داد: نسبت به سال گذشته مردم استقبال داشته اند، اما همان هم بسیار اندک بوده است. در مسیرهای خارجی مسافر ملزم است که تست Pcr رفت و برگشت را همراه خود داشته باشد که هزینه ای نزدیک به یک میلیون تومان برای مسافر به همراه دارد. افزایش هزینه سفرها باعث شده مردم دیگر توان سفر نداشته باشند و حجم سفرهای خارجی به شدت کاهش پیدا کرده است، اما درخواست سفر به مسیرهایی همانند کیش و قشم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

جبران خسارت آژانس های مسافرتی 5 سال زمان می برد

فرقانی بیان کرد: آژانس های مسافرتی از زمان کرونا به دلایل مختلف تعطیل شده بودند، اما همان آژانس ها از یک ماه مانده به نوروز تقاضای بازگشایی مجدد داشتند به امید آن که بتوانند در این ایام کمی ضرر و زیان خود را جبران کنند. اما حجم ضرر آژانس های مسافرتی در سال 99 نه تنها با 10 تا 15 روز فعالیت در نوروز جبران نمی شود بلکه با دو تا سه سال هم جبران نخواهد شد. باید حداقل پنج سال زمان ببرد تا مجددا به شرایط عادی بازگردیم. در حال حاضر در شرایطی قرار نداریم که بگویم آژانس ها در ایام نوروز بخشی از ضرر خود را جبران کرده اند.

افزایش قیمت بلیت ها به یک عامل بازدارنده در سفر تبدیل شده است

وی با اشاره به افزایش قیمت بلیت ها یادآور شد: افزایش قیمت ها صد درصد به یک عامل بازدارنده در انجام سفر تبدیل شده است. بودجه مردم در سال جاری خیلی کمتر از سال های گذشته است. بسیاری از مشاغل و کاسبان تعطیل بوده اند و تنها کارمندان دولت حقوق ثابتی داشته و نوسان نداشته اند. بیشتر متقاضیان سفرها نیز از قشر مشاغل آزاد هستند و همین مسائل باعث شده سفر در سبد هزینه آنان در اولویت انتهایی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2148

به "جبران خسارت آژانس های مسافرتی در ایام کرونایی، 5 سال زمان می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبران خسارت آژانس های مسافرتی در ایام کرونایی، 5 سال زمان می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید