جام جهانی والیبال، ایران 3 - استرالیا 1

به گزارش باتسک، تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت های جام جهانی استرالیا را شکست داد.

جام جهانی والیبال، ایران 3 - استرالیا 1

به گزارش فارس، تیم ملی والیبال ایران در چهارمین بازی خود در چارچوب مسابقات جام جهانی 2019 ژاپن، به مصاف تیم استرالیا رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر یک و با امتیازهای 22 - 2525 - 1818 - 2525 - 27 به سود ایران پایان پیدا کرد. قضاوت این ملاقات را شین موراکانا از ژاپن به عنوان داور اول و جعفر ابراهیم از بحرین به عنوان داور دوم به عهده دارند.

ایگور کولاکوویچ برای این مسابقه از ترکیب جواد کریمی، امیرحسین اسفندیار، امیر غفور، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی، میلاد عبادی پور و محمدرضا موذن استفاده کرد.

ست نخست؛ 25 بر 22 به سود ایران

در شرایطی که نام پوریا یلی در لیست آغاز نماینده ترکیب ایران قرار داشت، اما پیش از آغاز مسابقه کولاکوویچ او را با غفور تعویض کرد. هر دو تیم بازی را خوب آغاز کردند، اما تیم ایران به واسطه سرویس های خوبی غفور و اسفندیار توانست از حریف پیش بیفتد. در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. امیرحسین اسفندیار از جمله بازیکنان تاثیرگذار ایران در ست نخست بود. شاگردان کولاکوویچ نتیجه بازی را 16 بر 13 به سود خود کردند تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران تمام شد.

ست دوم؛ 25 بر 18 به سود استرالیا

ست دوم را استرالیایی ها بهتر آغاز کردند، اما شاگردان کولاکوویچ کوشش کردند تا اختلاف تیم ها زیاد نگردد. در امتیاز 8 بر 5 به سود استرالیا هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رقتند. رجحان استرالیایی ها ادامه پیدا کرد و در امتیاز 16 بر 10 به سود آنها هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ملی پوشان ایران برای کم کردن اختلاف بسیار کوشش کردند، اما چندان پیروز نبودند و این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 18 به سود استرالیا پایان پیدا کرد.

ست سوم؛ 25 بر 18 به سود ایران

استرالیایی ها پس از پیروزی در ست دوم روحیه گرفته و ست سوم را هم خوب آغاز کردند، اما شاگردان کولاکوویچ اجازه خودنمایی به حریف ندادند. در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. اختلاف دو تیم زیاد نشد و هیچ تیمی پا عقب نکشید تا در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. دو دفاع موثر از مجرد اختلاف تیم ها را زیاد کرد و در ادامه غفور با سرویس های خود استرالیا را تحت فشار قرار داد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران تمام شد.

ست چهارم؛ 27 بر 25 به سود ایران

ایران این ست را خیلی بهتر از حریف آغاز کرد. رجحان ایران موجب شد تا در امتیاز 8 بر 5 تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند. شاگردان کولاکوویچ توانستند رجحان خود را حفظ نمایند و در امتیاز 16 بر 13 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. استرالیایی ها در امتیاز 19 بر 18 به سود ایران اختلاف را کم کردند تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند. استرالیایی ها در امتیاز 23 بازی را به تساوی کشاندند و یک بار دیگر کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کرد. این ست با نتیجه 27 بر 25 به سود ایران تمام شد.

تیم ایران از سه بازی قبلی خود دو شکست مقابل روسیه و مصر و یک پیروزی مقابل کانادا در کارنامه دارد. استرالیا هم در دو بازی اول خود مغلوب برزیل و مصر شد و در بازی سومش توانست روسیه را شکست دهد.

شاگردان ایگور کولاکوویچ فردا در پنجمین مسابقه خود از ساعت 8:30 مقابل برزیل قرار خواهند گرفت.

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از 9 تا 23 مهر با حضور 12 تیم که به صورت دوره ای با هم رقابت خواهند کرد در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما ژاپن برگزار می گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1414

به "جام جهانی والیبال، ایران 3 - استرالیا 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی والیبال، ایران 3 - استرالیا 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید