ثبت نام مجدد نهضت ملی مسکن از 15 تیرماه

به گزارش باتسک، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: بعد از 15 تیرماه سامانه طرح های حمایتی مسکن برای متقاضیان تازه به مدت 15 روز باز می شود تا همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیان پالایش شده، امکان ثبت نام از افراد تازه نیز فراهم باشد.

ثبت نام مجدد نهضت ملی مسکن از 15 تیرماه

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی - در نشست امروز با مدیران کل راه و شهرسازی استان ها اظهار کرد: پالایش نهایی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا 15 تیرماه تمدید شده است و استان ها باید توجه داشته باشند متقاضیانی که با مکاتبه نسبت به معین تکلیف مدارک خود اقدامی نکنند با هماهنگی شورای استان از ادامه طرح کنار گذاشته شوند تا متقاضیان بیشتری امکان حضور در اجرای طرح را پیدا کنند.

وی توضیح داد: بعد از 15 تیرماه سامانه طرح های حمایتی مسکن برای متقاضیان نو به مدت 15 روز باز می شود تا همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیان پالایش شده امکان ثبت نام از افراد نو نیز فراهم باشد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص افتتاح حساب متقاضیان پالایش و تایید شده که به بانک معرفی شدند نیز توضیح داد: مدیران کل راه و شهرسازی دقت کنند که حداکثر زمان لازم برای افتتاح حساب متقاضیان معرفی شده به بانکها دو هفته است که باید این زمان رعایت شود تا اجرای طرح نهضت ملی مسکن سرعت لازم را پیدا کند.

قاسمی تاکید کرد: هر هفته جلسات شورای عالی شهرسازی و معماری نیز باید برگزار و در خصوص الحاق اراضی به طرح نهضت ملی مسکن تصمیمات لازم گرفته شود.

وی گفت: با برنامه ریزی و سرعت دهی به کار در صدد هستیم که تا خاتمه شهریورماه اجرای فونداسیون واحدهای طرح نهضت ملی مسکن از دو میلیون واحد عبور کند.

وزیر راه و شهرسازی، اولویت نخست مدیران کل راه و شهرسازی را اجرای طرح های حمایتی بیان کرد و گفت: در شهرهایی که مشکل زمین وجود ندارد نهایت همکاری با مردم انجام شود تا بدون تراکم خودشان نسبت به ساخت و ساز اقدام کنند.

قاسمی در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به مدیران کل راه و شهرسازی استان ها اظهار داشت: طبق ماده 4 قانون جهش تولید مسکن بانک ها باید 20 درصد سهم تسهیلات را به بخش مسکن اختصاص بدهند که در این خصوص ضرورت دارد تا بانک ها نهایت همکاری را داشته باشند. همچنین در بند 5 ماده قانون جهش تولید مسکن نیز تاکید شده که برای تامین زمین از اراضی دولتی برای اجرای پروژه های قانون جهش تولید مسکن وزارت راه و شهرسازی در اجرای ماده 10 قانون مذکور اقدام لازم را بعمل آورد.

55 هزار واحد طرح نهضت ملی از طریق ستاد فرمان امام (ره) اجرایی شد

قاسمی یادآور شد: در تفاهم وزارت راه و شهرسازی با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) باید 100 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن از طریق آن ستاد اجرایی و عملیاتی می شد که هم اکنون55 هزار واحد از 100 هزار واحد به مرحله اجرا رسیده و در حال اجراست.

وی در خصوص بررسی فرایند اجرای عملیات طرح نهضت ملی مسکن و گزارش آن به رییس جمهوری اظهار داشت: در دو هفته آینده جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رییس جمهوری برگزار خواهد شد که در آن جلسه عملکرد وزارت راه و شهرسازی در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن به تفکیک استان ها گزارش می شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ محدودیتی برای بهره مندی از توان پیمانکاران و انبوه سازان خوش نام در اجرای طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد اظهار داشت: در بیشتر استان ها پالایش ها در مرحله نهایی شدن است که باید اینکار سرعت بیشتری یابد.

بنا بر این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب 17 مرداد سال 1400 ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود 5.4 میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که 3.6 میلیون نفر تایید شده اند. ثبت نام در سامانه طرح های جامع حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام می شود.

تا به امروز 507 هزار نفر در بانک مسکن برای واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و 290 هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده اند. با 91 هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و در واقع قسطهای اول تسهیلات را دریافت کرده اند. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن 4 میلیون و 750 هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه 18 تا 24 ماه معین شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2702

به "ثبت نام مجدد نهضت ملی مسکن از 15 تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام مجدد نهضت ملی مسکن از 15 تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید