تشکیل و راه اندازی مدرسه ملی مجازی در روزهای آینده

به گزارش باتسک، تهران (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از تشکیل و راه اندازی مدرسه ملی مجازی برای ایجاد عدالت آموزشی طی روزهای آینده اطلاع داد.

تشکیل و راه اندازی مدرسه ملی مجازی در روزهای آینده

به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی ظهر امروز (22 آبانماه) در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در امر آموزش و پرورش یکی از دغدغه های کنونی رسیدگی به مسائل پرورشی است، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش خلاهای آموزشی را تا حدودی با شبکه های آموزشی پر می نماید، به همین دلیل باید به شدت نگران آسیب های وارده از سمت کرونا به موضوع تربیت باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید همه فرهنگیان و اولیا به حوزه تربیتی توجه نمایند، اضافه کرد: باید نقش تربیتی فرهنگیان برجسته گردد و در این ایام که دانش آموزان با فضای مجازی ارتباط بیشتری دارند، تاثیر خود را نشان دهند.

این مسئول با اشاره به آسیب های حاصل از حضور دانش آموزان در فضای مجازی، ادامه داد: حضور و استفاده از فضای مجازی می تواند منجر به تنبلی، چاقی، ضعف بینایی شده و آسیب های اجتماعی و فرهنگی از جمله افسردگی و کاهش ارتباط با خانواده را به دنبال داشته باشد. همچنین بروز آسیب های اعتقادی مسئله مهم دیگری است که باید به آن توجه گردد.

کاظمی از تدوین بسته سیاستی برای آموزش در فضای مجازی اطلاع داد و گفت: اقدامات ایجابی و سلبی در این حوزه در دستور کار قرار گرفته است.

وی از تهیه و فراوری ابزارهای نظارتی برای والدین اطلاع داد و گفت: این اقدام در راستای نظارت اولیا بر فعالیت دانش آموزان انجام می گردد که ساخت تبلت دانش آموزی و اینترنت دانش آموزی با محدودیت های خاص است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پیش بینی زمان برای تحصیل دانش آموزان، یادآور شد: ایجاد محدودیت زمانی برای آموزش سبب می گردد که دانش آموزان به جز امر تحصیل بر پرورش و سایر مسائل روزمره نیز رسیدگی نمایند و ارتباط آنان با فضای مجازی کمتر می گردد. همچنین با تدوین برنامه هایی به دنبال افزایش سواد رسانه ای دانش آموزان هستیم.

این مسئول با اشاره به پیش بینی سبد محتوای فرهنگی و پرورشی، اظهار داشت: این محتوا با رویکرد تنوع و متناسب با سلایق دانش آموزان ایجاد می گردد. علاوه بر آن مدارس ملی مجازی تشکیل شده و به زودی راه اندازی می گردد که این مدارس ظرفیتی برای ایجاد عدالت آموزشی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1908

به "تشکیل و راه اندازی مدرسه ملی مجازی در روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل و راه اندازی مدرسه ملی مجازی در روزهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید