تداوم همکاری های دانشگاه فلورانس وسازمان میراث فرهنگی در گنبد سلطانیه

مدیر کل امور پایگاه های میراث جهانی در همایش از سطانیه تا فلورانس بر تداوم همکاری های دانشگاه فلورانس و سازمان میراث فرهنگی در گنبد سلطانیه تاکید نمود. او گفت: این همکاری ها نه تنها در فرایند حفاظت از آثار تاریخی تاثیر به سزایی گذاشته است که زمینه گفتگو و استفاده از تجارب علمی را میسر نموده است.

تداوم همکاری های دانشگاه فلورانس وسازمان میراث فرهنگی در گنبد سلطانیه

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرهاد عزیزی مدیر کل امور پایگاههای میراث جهانی در همایش همایش از سلطانیه تا فلورانس با اشاره به ارزشهای برجسته گنبد سلطانیه ،به عنوان هفتمین اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی گفت: از سال1348 اقدامات پژوهشی واجرایی مختلفی در گنبدسلطانیه و محدوده آن توسط گروههای مختلفی ازجمله پژوهشگران ایتالیایی، صورت پذیرفته است که در ادامه مطالعات انجام شده و به منظور تکمیل و روشن شدن جهت مطالعات بعدی، همایش ازسلطانیه تا فلورانس با همکاری اساتید و محققان دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده جامع فلورانس و سازمان میراث فرهنگی برگزار گردید.

او اضافه نمود: در حال حاضر 23 اثر از آثار تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده که پتانسیل خوبی با ایجاد پایگاههای میراث جهانی فراهم نموده و سبب شده تا همکاری های مختلف علمی و پژوهشی با محققین دانشگاهی صورت گیرد که ضمن تاثیر مثبت در فرایند حفاظت آثار تاریخی ،زمینه گفتگو و استفاده از تجارب علمی را میسر نموده است.

عزیزی همچنین تاکید نمود: امیدواریم با بستر های مناسبی که در این کارگاه آموزشی ایجاد می گردد، شرایط مناسبی جهت ادامه پژوهش کاربردی در پایگاه میراث جهانی سلطانیه و معرفی ارزش های برجسته معماری و سازه ای این بنای مهم به علاقه مندان وپژوهشگران فراهم گردد.

این همایش با همکاری مرکز مستندنگاری و مطالعات معماری ایران، دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهیدبهشتی و با مشارکتِ اداره کل امور پایگاه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه جامع فلورانس و مؤسسه تاریخ هنر فلورانس برگزار می گردد.

در این همایش سید مهدی مجابی، لورنتسو ویگوتی، مهسا فیضی، بهاره تقوی نژاد، داریو دونتی و هادی صفایی پور سخنرانی خواهند داشت. همچنین میزگرد تخصصی مرمت و احیای ارگ و بنای گنبد سلطانیه؛ با حضور اکبر زرگر، سید مهدی مجابی، محمدحسن محب علی و علی رضا رازقی در این همایش برگزار می گردد.

همایش ازسلطانیه تا فلورانس: سنت های طراحی و ساخت در معماری قرون هشتم و نهم هجری امروز شنبه 4 اسفندماه 1397، از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر در دانشگاه شهید بهشتی، مرکز همایش های بین المللی، تالار خوارزمی در حال برگزاری است .

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 7 شهریور 1398 شناسه مطلب: 579

به "تداوم همکاری های دانشگاه فلورانس وسازمان میراث فرهنگی در گنبد سلطانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم همکاری های دانشگاه فلورانس وسازمان میراث فرهنگی در گنبد سلطانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید