بعضی کاربران از مشکل بلوتوث در مک های دارای تراشه M1 خبر می دهند

به گزارش باتسک، اپل به تازگی عرضه های مک های مجهز به پردازنده اپل M1 را شروع نموده است. به نظر می رسد بعضی کاربرانی که مک های جدید شامل مک بوک ایر، مک بوک پرو 13 اینچ و مک مینی را تهیه نموده اند با مشکلاتی در زمینه استفاده از بلوتوث رو به رو شده اند.

بعضی کاربران از مشکل بلوتوث در مک های دارای تراشه M1 خبر می دهند

رخ دادن این اتفاق در مک مینی بیشتر از مک های دیگر نارضایتی کاربران را به همراه داشته است. مسائلی که این کاربران در رابطه با بلوتوث این دستگاه ها تجربه نموده اند شامل قطعی های مکرر در هنگام استفاده از لوازم جانبی و حتی خرابی کامل این فناوری ارتباطی است.

یکی از یوتوبر ها به نام Patrick Tomasso با منتشر کردن توییتی گفته است که با مسائل گسترده ای در زمان استفاده از بلوتوث در مک مینی جدید دارای تراشه M1 روبرو شده است. او همچنین ویدیویی را در رابطه با این مشکل خود با بلوتوث این دستگاه منتشر نموده است.

او در بخش دیگری از توییت خود گفته است: من تمام سعی خود را برای پی بردن به علت مشکل بلوتوث انجام داده ام اما تا به امروز پیروز نشده ام که به علت اصلی این مشکل پی ببرم. رخ دادن این مشکل و عدم فهمیدن علت آن من را دیوانه نموده است! او ادامه می دهد: در ابتدا فکر می کردم که تعداد محدودی از کاربران هم با این مشکل روبرو شده باشند اما اکنون می بینیم که بسیاری از کاربران با گزارش مشکل خود در فروم های مختلف و سایت Reddit از این موضوع ابراز ناراحتی نموده اند.

نگاهی به سایت Reddit نشان می دهد که بسیاری از کاربران با مشکل بلوتوث در زمان استفاده از مک مینی جدید روبرو شده اند. این کاربران همچنین گفته اند که چه در زمان استفاده از لوازم جانبی اپل چه لوازم جانبی ساخته شده توسط شرکت های دیگر این مشکل را تجربه نموده اند.

این کاربران گفته اند که در اثر این مشکل نمی توانند از لوازم جانبی مانند کیبورد، موس و هدفون بدون مشکل استفاده نمایند. حتی به نظر می رسد که این مشکل بلوتوث در زمان استفاده از ایرپادز اپل هم وجود دارد.

  • نتایج بنچمارک مک بوک ایر از عملکرد فوق العاده تراشه M1 خبر می دهد

با توجه به این موضوع، هنوز نمی دانیم که این مشکل سخت افزاری است یا با باگی در سیستم عامل جدید macOS Big Sur رو به رو هستیم. این کاربران گفته اند که در زمان استفاده از لوازم جانبی که دارای دانگل بلوتوث هستند مسئله ای را تجربه ننموده اند. یکی از کاربران مدعی شده که حتی بعد از تماس با بخش پشتیبانی اپل و تعویض مک مینی خود با نمونه جدید هم با این مشکل روبرو شده است.

البته این اولین باری نیست که شاهد رخ دادن مسائل مربوط به بلوتوث در دستگاه های ساخت اپل هستیم. برای نمونه در سال 2014 بعد از عرضه سیستم عامل OS X Yosemite بسیاری از کاربران مدعی شده بودند که نمی توانند به شکل مناسبی از دستگاه هایی مانند مجیک موس، مجیک ترکپد، کیبورد بدون سیم اپل و دیگر لوازم جانبی بلوتوث فراوری شده توسط شرکت های دیگر استفاده نمایند. این کاربران گفته بودند که این لوازم در زمان استفاده عملکرد کندی را دارند.

با وجود گزارش این مشکل توسط کاربران هنوز نمی دانیم که چه تعداد از مک بوک ایر، مک بوک پرو 13 اینچ و مک مینی مجهز به پردازنده M1 با این مشکل روبرو هستند. در نهایت باید بگوییم که اپل هنوز وجود این مشکل را در مک های جدید تأیید ننموده است.

  • مک بوک با طراحی جدید نیمه دوم 2021 رونمایی می گردد

منبع: AppleInsider

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1952

به "بعضی کاربران از مشکل بلوتوث در مک های دارای تراشه M1 خبر می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی کاربران از مشکل بلوتوث در مک های دارای تراشه M1 خبر می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید