با رابط کاربری EMUI 11 هوآوی امنیت اطلاعات خود را تضمین کنید

به گزارش باتسک، هوآوی در سال های گذشته سرمایه گذاری عظیمی روی رابط کاربری اختصاصی خود با نام EMUI انجام داده و در نسخه 11 این رابط کاربری می توان بهبودهای عمده ای را در حوزه امنیت و حریم شخصی مشاهده کرد. در ادامه به معرفی قابلیت های جدید امنیتی این رابط خواهیم پرداخت که می تواند به معنای واقعی از داده های کاربر در دستگاه خود یا هنگام اشتراک گذاری، نگهداری کند.

با رابط کاربری EMUI 11 هوآوی امنیت اطلاعات خود را تضمین کنید

توسعه روزافزون فناوری ارتباطات، مراقبت از داده های شخصی در دستگاه های مختلف را به امری ضروری تبدیل نموده است. یکی از این دستگاه ها گوشی هوشمند است که هر لحظه کنار ماست و بسیاری از کاربران بیشتر اطلاعات خود را روی آن ذخیره می نمایند.

در ادامه قصد داریم به معرفی قابلیت های امنیتی رابط کاربری EMUI 11 هوآوی بپردازیم که می تواند میزان امنیت داده ها و اطلاعات شخصی و طبقه بندی شده کاربران را به شکل چشمگیری ارتقا دهد.

Safe Sharing

یکی از بهترین قابلیت هایی که در نسخه جدید EMUI اضافه شده آن است که هنگام اشتراک گذاری یک تصویر، فقط عکس (بدون اطلاعات و محتوای اضافی) ارسال می گردد.

در واقع هر عکس دارای اطلاعاتی موسوم به متا است که هنگام انتقال از یک دستگاه به دستگاه دیگر، مجموعه اطلاعاتی شامل تاریخ عکاسی، نوع عکس، دستگاهی که عکس با آن تهیه شده و حتی محل ثبت عکس نیز ارسال می گردد.

هوآوی با توجه به این ویژگی و اهمیت حفظ حریم شخصی، بستری فراهم نموده که اطلاعات غیرضروری برای کاربران دیگر، به اشتراک گذاشته نگردد. در حضور این قابلیت، هنگام اشتراک گذاری، به کاربر آگاهی لازم داده می گردد.

Access Control

برنامه های کاربردی عصای دست ما در کار با گوشی هوشمند هستند؛ ولی همچنان ممکن است بدافزارها در لباس اسب تروا، با شمایل زیبا وارد گوشی شوند ولی در باطن، قصد جاسوسی یا دزدی اطلاعات را داشته باشند.

به همین دلیل هوآوی تصمیم به اتخاذ روشی جالب برای جلوگیری از این اتفاق نموده و هرگاه نرم افزاری بخواهد به بخشی از اطلاعات و یا سخت افزار گوشی مانند دوربین، میکروفون یا فایل ها دسترسی پیدا کند، رابط کاربری EMUI متوجه شده و سریع به کاربر اطلاع می دهد؛ سپس در صورت موافقت، اجازه استفاده از آن اطلاعات صادر می گردد.

Note Lock

تصور کنید که در بخش یادداشت های دستگاه خود اطلاعاتی را ذخیره نموده اید که برای شما اهمیت زیادی دارند. پیش از این، فرایند کار به صورتی بوده که هر فردی با دسترسی به گوشی شما می توانست وارد نرم افزار یادداشت ها شده و چه بسا به اطلاعات مهمی که ذخیره شده دسترسی پیدا کند.

هوآوی در نسخه جدید EMUI بستری فراهم نموده که برای تک تک یاداشت ها نیز بتوان رمز عبور قرار داد. در واقع می توانید یک احراز هویت مضاعف را برای هر یادداشت اضافه کنید که در این صورت برای باز کردن هر یادداشت مجدد باید رمز عبور وارد شده یا چهره کاربر صاحب دستگاه شناسایی گردد تا بتوان به آن بخش دسترسی پیدا کرد.

مدیریت تبلیغات داخل گوشی

بسیاری از نرم افزارها یا وبسایت هایی که از آنها استفاده می کنید، می توانند حاوی تبلیغات باشند. فارغ از رویکرد اصلی ارائه تبلیغات، محتوای آنها ممکن است با سلایق و روحیات شما سازگار نباشد.

هوآوی با تعبیه سیستم مدیریت تبلیغات امکانی فراهم نموده که در هر فضایی بتوانید تبلیغات نمایش داده شده را پنهان نموده یا پوششی بر آنها گذاشت در واقع با این سیستم جدید دیگر نباید نگران تبلیغات مزاحم روی دستگاه بود.

AOD

سیستم نمایش اطلاعات روی صفحه نمایش قفل شده که پیش از این با نام نمایشگر همواره روشن یا AOD از آن یاد می شد در رابط کاربری EMUI 11 بسیار حرفه ای تر و جذاب تر شده است.

در این حالت علاوه بر احراز هویت، هنگامی که نوتیفیکشن خاصی روی صفحه بوده و فرد دیگری غیر از صاحب اصلی گوشی به تصویر نگاه کند، شاهد یک عملکرد جذاب هستیم. در این زمان، محتوای اطلاعات داخل نوتیفیکیشن محو یا مخفی شده و تنها زمانی که صاحب گوشی به نمایشگر دستگاه نگاه کند دوباره محتوای پیغام ظاهر می گردد.

این قابلیت می تواند خیال شما را بابت تنها گذاشتن گوشی در محل کار یا منزل و هر مکان دیگری راحت کند که هیچ گاه، هیچ فردی غیر از شما متوجه پیغام های ورودی تان نخواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1890

به "با رابط کاربری EMUI 11 هوآوی امنیت اطلاعات خود را تضمین کنید" امتیاز دهید

1 کاربر به "با رابط کاربری EMUI 11 هوآوی امنیت اطلاعات خود را تضمین کنید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رابط کاربری EMUI 11 هوآوی امنیت اطلاعات خود را تضمین کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید