آشنایی با باغ وحش سنگاپور

به گزارش باتسک، باغ‌وحش سنگاپور، یکی از جاذبه‌های مفرح کشور سنگاپور برای بازدید می‌باشد. این باغ‌وحش 27 ژوئن سال 1973 در منطقه‌ای سرسبز به مساحت 28 هکتار آغاز به کار کرد و بعدها 40 هکتار جنگل هم به آن اضافه کردند.

آشنایی با باغ وحش سنگاپور

باغ‌وحش سنگاپور پیش‌تر به باغ جانورشناسی سنگاپور شناخته می‌شد و به طور معمول به نام محل آن ماندای، به باغ‌وحش ماندای معروف گردید. طراحان این باغ‌وحش پیشرفته از ابتدا محیط طبیعی مناسبی را برای انواع گونه‌های جانوری در آن در نظر گرفته بودند.اکنون باغ‌وحش سنگاپور 315 گونه مختلف جانوری را در معرض دید گردشگران تور سنگاپور گذاشته، به طوری که بیشتر این جانوران به طور آزادانه در محیطی باز زندگی می‌کنند.

آنها از روش‌هایی پیشرفته و طبیعی برای نگهداری و به نمایش گذاشتن جانوران استفاده کرده‌اند و بازدیدکنندگان می‌توانند در محیطی همراه با امنیت از دیدن این جانوران لذت ببرند.قابل ذکر است که گردشگران هم به صورت پیاده می‌توانند به دیدن حیوانات بروند و هم با ماشین‌های ویژه‌ای که باغ‌وحش برای گردشگران تور سنگاپور مهیا کرده است. تراموا یا واگن برقی، قایق،استفاده از اسب‌های پا کوتاه و کوچک و کالسکه‌هایی که با اسب کشیده می‌شوند، از بهترین جاذبه‌های این باغ وحش هستند.

طراحان برای جدا کردن محیط جانوران و فاصله گذاشتن آنها از بازدیدکنندگان از مانع‌های نامرئی، گودال‌های بزرگ حفاظتی و شیشه‌های بزرگی که پس‌زمینه‌ای از جنگل دارد و... استفاده کرده‌اند. محوطه نگهداری از حیوانات باغ‌وحش سنگاپور از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است که عبارتند از: طبیعت دور افتاده استرالیا؛ (سرزمین گربه‌ها) پلنگ، کاراکال، جگوار و شیرکوهی، فیل‌های آسیایی، خرس‌های قطبی، (قلمرو نخستین‌ها) گونه‌های مختلف میمون و شامپانزه، میمون‌های دماغ دراز، (باغ خزندگان) گونه‌های مختلف تمساح‌ها، مارها، مارمولک‌ها و لاک‌پشت‌ها، انواع لمور، روباه و کانگورو؛ (آفریقای وحشی) شیر، یوزپلنگ، کرگدن، زرافه و گورخر و بالاخره ببر سفید.

انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 33

به "آشنایی با باغ وحش سنگاپور" امتیاز دهید

2 کاربر به "آشنایی با باغ وحش سنگاپور" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با باغ وحش سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید