بازیگران مختارنامه در سلمان فارسی

به گزارش باتسک، فرهاد اصلانی، شهرام حقیقت دوست، مهران غفوریان و ارژنگ امیرفضلی از بازیگران سریال نو داوود میرباقری هستند.

بازیگران مختارنامه در سلمان فارسی

با ما همراه باشید و درباره کلاه عطا بیشتر بدانید.

داوود میرباقری از دی 99 تصویربرداری سریال سلمان فارسی را آغاز کرده و پیش بینی شده است که احتمالا ساخت آن حدود پنج سال زمان ببرد. او در این پروژه با بازیگران بسیاری همکاری کرده و خواهد کرد. مدتی پیش نام های علیرضا شجاع نوری، فرهاد اصلانی، محمدرضا هدایتی، مرحوم چنگیز جلیلوند، علی دهکردی، احترام برومند و مهدی فقیه به نام تعدادی از بازیگران این پروژه اعلام شده بود و اکنون خبرگزاری فارس نام تعدادی دیگر از بازیگران سلمان فارسی را منتشر کرده است. بعضی چهره ها با این سریال به تلویزیون بازگشته اند، تعدادی از آن ها همکاری دوباره با میرباقری را تجربه می کنند و بعضی از آن ها هم با این سریال تجربه تازه ای را در راستا حرفه ای خود ثبت می کنند.

بازیگران مختارنامه در سلمان فارسی

داوود میرباقری 10 سال پس از تولید سریال ماندگار مختارنامه، بار دیگر سراغ بازیگران آن سریال رفته و سلمان فارسی را با حضور تعداد زیادی از بازیگران آن مجموعه جلوی دوربین برده است. رضا کیانیان که با بازی در نقش عبدا... بن زبیر در مختارنامه یکی از بهترین بازی های خود را به نمایش گذاشته بود و بازی به یادماندنی در این سریال داشت، در سلمان فارسی هم ایفای نقش می کند. از میان دیگر چهره های پیش کسوت و باسابقه مجموعه مختارنامه هم می توان به هنرمندانی مانند محمدرضا شریفی نیا، حسن پورشیرازی، مهدی فخیم زاده، عنایت شفیعی، محمد فیلی، فریبا کوثری، جعفر دهقان، بهرام شاه محمدلو و سیامک اطلسی اشاره کرد. ویشکا آسایش، شهرام حقیقت دوست، شهرام عبدلی و محمد صادقی دیگر بازیگران مختارنامه هستند که در پروژه سلمان فارسی هم حضور دارند. حمیدرضا عطایی که با بازی در نقش سائب بن مالک اشعری در مختارنامه به معروفیت رسید، در پروژه نو میرباقری هم حضور دارد.

بازگشت اصلانی و حقیقت دوست به تلویزیون

در میان بازیگران سریال سلمان فارسی، نام دو چهره دیده می شود که در سال های اخیر از تلویزیون دور بوده و اکنون با این سریال به رسانه ملی بازگشته اند. فرهاد اصلانی یکی از مهم ترین بازیگران مختارنامه بود که با بازی در نقش منفی ابن زیاد، حضور درخشانی در این سریال داشت. او پس از این مجموعه در سریال دیگری بازی نکرد و حضور پررنگی در آثار سینمایی داشت. فرهاد اصلانی اکنون پس از 9 سال غیبت در تلویزیون، با گریم متفاوتی برای بازی در مجموعه سلمان فارسی جلوی دوربین رفته و در چهارمین همکاری خود با میرباقری نقش یک تاجر را بازی کرده است. یکی دیگر از بازیگرانی که سلمان فارسی او را به تلویزیون کشانده، شهرام حقیقت دوست است. این سریال پس از مجموعه های شاهگوش و مختارنامه چهارمین همکاری حقیقت دوست با میرباقری است. آخرین سریالی که این بازیگر روی آنتن داشته مجموعه کمدی جاده قدیم است که سال 94 پخش شد. او که در سال های گذشته در سینما هم چندان پرکار نبوده، پس از شش سال بار دیگر در سریالی تلویزیونی بازی کرده است. حقیقت دوست در مختارنامه نقش شخصیت مهمی مانند ابن حر را ایفا کرده بود.

تجربه نو غفوریان و امیرفضلی

در میان بازیگران سلمان فارسی دو نام جالب هم دیده می شود. ارژنگ امیرفضلی و مهران غفوریان هم دیگر چهره هایی هستند که در این سریال بازی می کنند و احتمالا بازی در سلمان فارسی تجربه متفاوتی برای آن ها خواهد بود. ارژنگ امیرفضلی که به نام بازیگر آثار کمدی شناخته می شود، تا به حال در سریال تبریز در مه نقش شخصیت خواجه یعقوب را بازی کرده، اما این تنها تجربه حضور او در یک سریال تاریخی جدی است و چندان در یادها نمانده است. مهران غفوریان هم مانند امیرفضلی، بیشتر با نقش ها و آثار کمدی در فکر مردم مانده و تا به حال سریال تاریخی بازی نکرده است. البته این تجربه قرار بود خیلی زودتر از این ها، در سریال ماه تی تی میرباقری رقم بخورد، اما ساخت این پروژه ناتمام ماند و در نهایت متوقف شد. باید دید غفوریان که امسال با حضور متفاوتش در سریال قورباغه همه را غافلگیر کرد، در سریال سلمان فارسی چه عملکردی خواهد داشت.

نویسنده: مائده کاشیان

منبع: همگردی
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2313

به "بازیگران مختارنامه در سلمان فارسی" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازیگران مختارنامه در سلمان فارسی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگران مختارنامه در سلمان فارسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید