الجزیره: نفتکش ایرانی به سمت کلاماتای یونان می رود

به گزارش باتسک، تلویزیون الجزیره گزارش داد نفتکش ایرانی گریس 1 که به آدریان دریا تغییر نام داده در حال حرکت به سمت جزیره کلاماتا یونان است.

الجزیره: نفتکش ایرانی به سمت کلاماتای یونان می رود

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش، به نقل از تلویزیون الجزیره، نفتکش ایرانی گریس 1 که به آدریان دریا تغییر نام داده در حال حرکت به سمت جزیره کلاماتا یونان است.

شبکه تلویزیونی GBC متعلق به جبل الطارق نیز با انتشار فیلمی از دور شدن نفت کش گریس 1 (آدریان دریا) از آب های این منطقه اطلاع داد.

حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در انگلیس در صفحه شخصی خود در توئیترحرکت نفتکش ایرانی به سمت آب های بین المللی را تایید کرد.

بعیدی نژاد نوشت: در این لحظه تایید می کنیم که پایان 45 روز پس از توقف در آب های جبل طارق، نفتکش حامل نفت ایران حرکت خود به مقصد آب های بین المللی را شروع کرد.

دولت جبل الطارق دیروز درخواست آمریکا را برای توقیف نفتکش ایرانی رد، و اعلام نمود قادر به انجام این درخواست نیست، چرا که جبل الطارق تحت قوانین اتحادیه اروپا واقع شده است.

دادگاه فدرال واشنگتن آدینه حکم توقیف این نفتکش، محموله نفت آن و حدود یک میلیون دلار را صادر کرد. تفنگداران دریایی سلطنتی انگلیس ماه ژوئیه این کشتی را به اتهام حمل نفت به سوریه بر خلاف تحریم های اتحادیه اروپا در جبل الطارق توقیف کردند.

دولت جبل الطارق در بیانیه ای اعلام نمود: ناتوانی دولت مرکزی در اجرای احکام درخواست شده، ناشی از اعمال قانون اتحادیه اروپا و تفاوت در رژیم های تحریم های مربوط به ایران در اتحادیه اروپا و آمریکاست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 596

به "الجزیره: نفتکش ایرانی به سمت کلاماتای یونان می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجزیره: نفتکش ایرانی به سمت کلاماتای یونان می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید