اشرف غنی: هیچ کسی نمی تواند حکومتی را به وسیله فشار در افغانستان تحمیل کند

به گزارش باتسک، در حالی که در آستانه نشست ترکیه طرح حکومت انتقالی یا مشارکتی در افغانستان پررنگ شده است، رئیس جمهور این کشور گفت که هیچ کسی نمی تواند حکومتی را به وسیله فشار و زور بر مردم تحمیل کند.

اشرف غنی: هیچ کسی نمی تواند حکومتی را به وسیله فشار در افغانستان تحمیل کند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با اشاره به طرح های صلح افغانستان و احتمال دولت انتقالی گفت که اگر حکومتی مورد پذیرش افغان ها باشد، هیچ کسی نمی تواند به وسیله فشار جایگزین آن را تحمیل کند.

وی در نشست شورای عالی جوانان در اظهارداشت که فرصتی برای شما به وجود آمده است تا پایه های نظام را محکم کنید، اگر نظامی را نخواهید، کسی توان تحمیل آن را ندارد.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که آمریکا پیش از این طرح حکومت مشارکتی دولت کابل و طالبان را مطرح نموده است و در نشست ترکیه نیز درباره آن طرف های دخیل در مسائل افغانستان درباره آن بحث خواهند کرد.

از سوی دیگر، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان نیز گفته است که نشست ترکیه برای کشورش سرنوشت ساز است.

بعضی از سیاسیون افغان به رادیو آزاید گفته اند که بحث اصلی نشست ترکیه در باره طرحی است که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان ارائه نموده است.

شهزاده مسعود کارشناس مسائل سیاسی نیز اعلام نمود که شماری از سیاسیون به ریاست حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان علاوه بر حمایت از طرح حکومت مشارکتی بر ضرورت اصلاح محتوای آن تاکید دارند.

با این حال، دولت افغانستان ضمن مخالفت با طرح حکومت مشارکتی گفته است که انتخابات تنها راه سهیم شدن در قدرت است اما طالبان حضور در انتخابات را رد نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2163

به "اشرف غنی: هیچ کسی نمی تواند حکومتی را به وسیله فشار در افغانستان تحمیل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: هیچ کسی نمی تواند حکومتی را به وسیله فشار در افغانستان تحمیل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید