استعلامات سازمان بورس و سازمان ثبت، الکترونیکی می گردد

به گزارش باتسک، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در یکصد هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی بورس جهت راه اندازی پنجره واحد و میز خدمت ویژه به تفاهم رسیدند.

استعلامات سازمان بورس و سازمان ثبت، الکترونیکی می گردد

ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در در حاشیه این جلسه در ارتباط با مفاد و تفاهمات یکصد هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی بورس گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی، در جلسه امروز شورای عالی بورس و اوراق بهادار، موضوع تعامل سازمان بورس با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دستور کار قرار گرفته بود.

وی گفت: ما در این جلسه به یکسری تفاهمات با سازمان بورس و اوراق بهادار رسیدیم از جمله اینکه، کلیه استعلامات بین دو سازمان بصورت الکترونیکی و در کوتاه ترین فرصت ممکن اتفاق بیافتد و بتوانیم در آینده نزدیک، در قالب یک پنجره واحد به همکاری با هم ادامه دهیم.

خدائیان اضافه نمود: همچنین در مواردی که لازم باشد اجراییه ای صورت بگیرد، با توجه به الکترونیکی شدن فرآیندهای اجرای اسناد رسمی می توان از این فرصت برای سرعت بخشیدن به کارها استفاده کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در جلسه امروز تصمیم گرفتیم در ارتباط با استعلامات سازمان بورس از بانک های اطلاعاتی ما و بالعکس، در جهت اجرای اسناد رسمی، نهایت تعامل را داشته باشیم.

وی توضیح داد: برای انجام این امور مقرر شد، موضوعات دسته بندی شوند تا در هفته قوه قضائیه بتوانیم تفاهم نامه ای در جهت تسهیل امور با هم داشته باشیم.

خدائیان اضافه نمود: به همین دلیل، کارگروهی مامور تدوین این تفاهم نامه شدند تا بتوانیم در این فرصت کوتاه آن را اجرا کنیم.

این گزارش حاکی است، حسن قالیباف اصل، رئیس کل سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه این جلسه شورای عالی بورس و اوراق بهادار گفت: امروز به تفاهماتی در حوزه ارتباطات سازمان بورس با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رسیدیم و خوشبختانه بحث های خوبی در این جلسه مطرح و قرار شد یک میز خدمت ویژه در بازار سرمایه با این سازمان داشته باشیم.

وی گفت: همچنین در خصوص اسناد و مدارک مورد احتیاج در بازار سرمایه و نیز بحث پنجره واحد مباحث و توافقاتی بین دو سازمان انجام شد.

قالیباف گفت: خوشبختانه این توافق امروز شکل گرفت که طی دوسه روزآینده این تفاهم نامه امضا گردد تا به این ترتیب اقداماتی که ارتباط بین بازار سرمایه و سازمان ثبت اسناد را شکل می دهد انجام پذیرد و بسیاری از فرایندهایی که بین بازارسرمایه و سازمان ثبت اسناد انجام می گردد با سهولت و سرعت زیاد انجام گردد.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1662

به "استعلامات سازمان بورس و سازمان ثبت، الکترونیکی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعلامات سازمان بورس و سازمان ثبت، الکترونیکی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید