اروپا، به شدت نگران اقدام نظامی ترکیه است

به گزارش باتسک، ایسنا نوشت: کشورهای اروپایی کوشش می نمایند به سرعت طرح خارج کردن هزاران تندروی خارجی عضو داعش را از اردوگاه های بازداشتی در سوریه و انتقال آنها به عراق اجرایی نمایند چرا که عملیات ترکیه در شمال سوریه خطر فرار یا بازگشت این تندروها به کشورهایشان را شدت بخشیده است.

اروپا، به شدت نگران اقدام نظامی ترکیه است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش سایت شبکه اسکای نیوز، یک پنجم داعشی های بازداشتی در سوریه که تعداد آنها حدود 10 هزار تن برآورد می گردد، اروپایی هستند که نیروهای سوریه دموکراتیک در حال حاضر محافظت از آنها را برعهده دارند اما این نیروها مورد حمله نیروهای ترکیه قرار گرفته اند، از آنجا که ممکن است نیروهای سوریه دموکراتیک نگهبانان بازداشتگاه ها را به خطوط مقابله با نیروهای ترکیه اعزام نمایند، خطر فرار داعشی های بازداشتی شدت می یابد؛ اتفاقی که از چند روز گذشته نمونه هایی از آن مشاهده شده است.

پیش از حمله ترکیه، کشورهای اروپایی در پی ارزیابی چگونگی دستیابی به راهکاری برای انتقال نظامیان خارجی از سوریه به عراق جهت محاکمه آنها به اتهام جنایت های جنگی بودند.

کشورهای اروپایی نمی خواهند اتباع عضو داعش خود را در خاک خود محاکمه نمایند زیرا بیم آن دارند که این اقدام خشم عمومی را برانگیزد و دستگاه های قضایی در جمع آوری ادله و شواهد با دشواری هایی روبرو شوند. علاوه بر آن، خطر حملات مجدد این تندروها در این کشورها نیز وجود دارد.

عراق درگیری های گسترده ای با گروه تروریستی داعش داشته و در حال حاضر هزاران مظنون داعش را محاکمه می نماید.

همچنین منابع دیپلماتیک و دولتی اعلام کردند، حمله ترکیه به شمال سوریه، اروپایی ها را وادار نموده، مذاکرات خود را تسریع ببخشند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 824

به "اروپا، به شدت نگران اقدام نظامی ترکیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا، به شدت نگران اقدام نظامی ترکیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید