اجیر کردن آدم کش برای قتل خواهر معتاد

به گزارش باتسک، دختری که برای رهایی از اعتیاد خواهرش با اجیرکردن یک آدم کش او را به قتل رساند در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به همراه متهم ردیف اول محکوم شد.

اجیر کردن آدم کش برای قتل خواهر معتاد

به گزارش شرق، دو سال قبل دختری جوان به نام شیدا با مأموران تماس گرفت و مدعی شد خواهرش به قتل رسیده است. این دختر مدعی شد خواهرش به نام سحر قربانی یک سرقت شده است. وقتی مأموران در خانه حاضر شدند و جسد را دیدند، در آنالیز اولیه جنازه متوجه شدند او خفه شده است. به این ترتیب جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات مأموران برای تعیین شدن هویت عامل قتل آغاز شد. این پرونده وقتی پیچیده تر شد که پزشکی قانونی گفت در خون مقتول مواد مخدر پیدا شده است. وقتی تعیین شد سحر معتاد بود، مأموران به احتمال وقوع جنایت خانوادگی شک کردند چراکه پلیس متوجه شد فردی که وارد خانه شده به زور به آنجا نرفته و احتمالا یک آشنا بوده یا یک آشنا با او همکاری نموده است.

وقتی شیدا مورد بازپرسی نهاده شد، گفت: من برای کاری بیرون رفته بودم، موقع برگشت با برادرم تماس گرفتم تا او هم به خانه ما بیاید. در زدیم، کسی در را باز نکرد. برادرم قفل در را باز کرد و وقتی داخل رفتیم متوجه شدیم خواهرم کشته شده و وسایل خانه به هم ریخته است.

وقتی دختر جوان چنین ادعایی را عنوان کرد مأموران به او ظنین شدند چراکه او سعی داشت همه چیز را سرقت نشان دهد.

این در حالی بود که همسایه ها به مأموران گفتند شیدا و سحر با هم زندگی می کردند و مدام جر و بحث داشتند. به این ترتیب شیدا بازداشت شد. او که راهی به جز بیان واقعیت نداشت در نهایت به قتل اعتراف کرد و گفت: خواهرم به مواد مخدر اعتیاد داشت. او من را وادار می کرد برایش مواد بخرم و این کار برای من خیلی آزار دهنده بود. اعتیاد خواهرم از وقتی آغاز شد که ما با هم زندگی کردیم. پدر و مادرم فوت نموده بودند. برادرم هم زندگی مستقلی داشت. من از این شرایط خیلی ناراحت بودم. نمی توانستم جلوی کار های خواهرم را بگیرم. چون از او کوچک تر بودم هر رفتاری دلش می خواست با من می کرد. او مواد می کشید، ولی من کار می کردم؛ نه معتاد بودم و نه اصلا به کار های خلاف علاقه ای داشتم.

متهم در ادامه اعترافاتش گفت: خواهرم از یک جوان مواد می گرفت و او را می شناخت. او قبلا هم محلی ما بود و همسایه بودیم. من به آن پسر گفتم در قبال دریافت پول خواهرم را به قتل برساند. بهنام هم قبول کرد و در قبال دریافت پول وارد خانه شد و خواهرم را کشت، بعد من طبق نقشه به خانه رفتم و برادرم را هم با خود بردم تا تعیین نگردد که من هم در این قتل همدست بودم.

وقتی بهنام شناسایی و بازداشت شد، به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و به این ترتیب پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت.

در جلسه رسیدگی برادر مقتول و همچنین خواهر او که خودش متهم ردیف دوم پرونده است، درخواست قصاص متهم را عنوان کردند. او گفت: بهنام آبروی ما را برده است، من دیگر چیزی برای ازدست دادن ندارم. او زندگی من را تباه کرد و حالا هم باید مجازات گردد.

سپس بهنام در صندلی نهاده شد؛ او گفت: من اتهام قتل را قبول می کنم، اما این قتل به دستور شیدا انجام شد. من اعتیاد داشتم و راهی هم برای پول درآوردن نداشتم. من با سحر و شیدا زمانی که پدر و مادرشان زنده بودند، همسایه بودم و از کودکی همدیگر را می شناختیم. وقتی پدر و مادرشان فوت شدند و محله ما را ترک کردند، دیگر از آن ها خبر نداشتم تا اینکه چند بار سحر را دیدم که مواد می خرید. بعد شیدا به سراغم آمد و گفت یاری می خواهد. او گفت 53 میلیون تومان می دهد تا خواهرش را بکشم. من هم قبول کردم. شب حادثه طبق قرار او در را باز گذاشت تا من بتوانم وارد خانه شوم. وقتی وارد شدم سحر فکر کرد برای او مواد برده ام، اما وقتی طناب را دستم دید، مقاومت کرد و از من ترسید. داد و فریاد کرد و من هم او را به قتل رساندم. وقتی شیدا و برادرش رسیدند، من هنوز در خانه بودم. شیدا بدون اینکه برادرش بفهمد من را از خانه بیرون فرستاد و گوشی خواهرش را هم به من داد تا صحنه سازی کند و همه چیز را سرقت نشان دهد.

وقتی نوبت به شیدا رسید، اتهامش را به طور کامل رد کرد و حرف های جدیدی زد. او گفت: از آنجایی که بهنام برای خواهرم مواد می برد، من حدس زدم که او خواهرم را کشته باشد. وقتی من این موضوع را فهمیدم او برای اینکه من را ساکت کند، تهدیدم کرد و گفت اگر حرفی از او بزنم مجبورم خودم هم اتهام را قبول کنم وگرنه من را هم می کشد. من هم از تهدید او ترسیدم و اعتراف کردم در قتل همدستی داشتم. درحالی که من چنین کاری نکردم و بهنام به تن هایی خواهرم را کشت. من خواهرم را دوست داشتم؛ ما جرو بحث هایی با هم داشتیم، ولی او تنها کسی بود که من داشتم و همواره کنارم بود. من هم مثل برادرم درخواست قصاص او را دارم.

بعد از گفته های متهم هیئت قضات وارد شور شدند و بهنام را به قصاص و سه سال حبس به خاطر قتل و سرقت محکوم کردند، همچنین شیدا نیز به چهار سال حبس به خاطر معاونت در قتل محکوم شد. رأی صادره مورد اعتراض متهمان نهاده شد. شیدا در اعتراضی که نوشته بود مدعی شد او در قتل نقشی نداشته و اعترافات دروغینی داشته و اعترافات تحت فشار هایی بوده که بهنام به او وارد نموده است و درخواست فرجام خواهی داد. اعتراض شیدا و بهنام در دیوان عالی کشور مورد آنالیز نهاده شد، هیئت قضات دیوان حرف های دو متهم را قبول نکردند و اعتراض آن ها را وارد ندانستند و هر دو رأی را عینا مورد تأیید قرار دادند.

به این ترتیب پرونده برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2029

به "اجیر کردن آدم کش برای قتل خواهر معتاد" امتیاز دهید

1 کاربر به "اجیر کردن آدم کش برای قتل خواهر معتاد" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجیر کردن آدم کش برای قتل خواهر معتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید