آمادگی ایران برای توسعه همکاری ها با بخش خدمات حقوقی ICC

به گزارش باتسک، نشست ویدئوکنفرانس محمد خزاعی، دبیر کل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) با سامی هوربی، مدیر منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقای دیوان داوری بین المللی ICC برگزار شد. در این نشست، مدیر کمیته های ملی ICC در دفتر دبیر کل ICC پاریس و همچنین نماینده حقوقی ICC نیز مشارکت داشتند.

آمادگی ایران برای توسعه همکاری ها با بخش خدمات حقوقی ICC

در این نشست، مدیر منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقای دیوان داوری بین المللی ICC از تلاش های کمیته ایرانی ICC در راستای تقویت همکاری ها صورت پذیرفته و همچنین از حضور مستمر و مشارکت دبیر کل محترم کمیته ایرانی در گفت وگوها و جلسات آنلاین و مجازی ICC تشکر و قدردانی کرد.

سامی هوربی ضمن تشکر از همکاری های کمیسیون حقوقی و داوری کمیته ایرانی، این کمیسیون را یکی از فعال ترین کمیسیون ها دانست که همکاری بسیار خوبی با ICC دارد.

در جریان این نشست، زمینه های همکاری حقوقی بین کمیته ایرانی ICC و بخش خدمات حقوقی ICC مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.

دبیر کل کمیته ایرانی ICC ضمن ابراز گلایه از برخی روندهای جاری حقوقی در ICC در شرایط کنونی، اهمیت شفافیت در مسائل حقوقی بین المللی و ارائه خدمات مناسب به بخش خصوصی کشورها و اعضای ICC را متذکر شد.

محمد خزاعی با تأکید بر 3 محور آموزش، افزایش توانمندی های حقوقی در تنظیم معاهدات و قراردادهای تجاری و همچنین همکاری بین آحاد بخش خصوصی در ایران و کشورهای منطقه با ICC اضافه نمود: با توجه به توانمندی های حقوقی موجود در ایران و نقش مؤثر کمیسیون حقوقی و داوری کمیته ایرانی، این کمیته برای توسعه همکاری ها با بخش خدمات حقوقی ICC آمادگی دارد.

او همچنین با توجه به استقرار رابطان و نمایندگان کمیته ایرانی در کلیه اتاق های بازرگانی کشور، ارتقای سطح آگاهی های حقوقی در مناسبات تجاری بین المللی را به منظور حفظ منافع ملی و بخش خصوصی ایران مهم ارزیابی کرد.

مدیر منطقه ای ICC نیز در این گفت وگو آمادگی خود و همکاران ذی ربط را برای توسعه همکاری های بیان نمود و مقرر شد، ترتیبی اتخاذ شود تا آخرین تصمیمات و تحولات حقوقی بین المللی اثرگذار بر فعالیت های تجاری و اقتصادی بخش خصوصی ایران به طور مستمر از طریق کمیته ایرانی در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

همچنین هوربی آمادگی خود را برای ارائه خدمات حقوقی به فارسی زبانان منطقه و بخش های خصوصی این کشورها، با استفاده از توانمندی های حقوقی ایران بیان نمود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1668

به "آمادگی ایران برای توسعه همکاری ها با بخش خدمات حقوقی ICC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ایران برای توسعه همکاری ها با بخش خدمات حقوقی ICC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید