هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و وزش باد گرم

به گزارش باتسک، سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبارباران در بعضی استان های جنوبی و وزش باد گرم در بیشتر نقاط کشور از بعداز ظهر امروز (اول خرداد ماه) هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و وزش باد گرم

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد آورده است: امروز بعدازظهر (اول خرداد ماه) وقوع رگبار باران گاهی توام با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت برای بعضی مناطق استان فارس، کرمان، شمال هرمزگان و نیمه شمالی سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، برخورد صاعقه و رخداد تگرگ وجود دارد بنابراین نسبت به اجتناب از هرگونه تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، ایجاد محدودیت در صعود به ارتفاعات و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می گردد.

در ادامه این هشدار آمده است: از بعدازظهر امروز (اول خرداد ماه) افزایش دما به طور متوسط 7 تا 10 درجه سلسیوس در بیشتر نقاط کشور پیش بینی می گردد که افزایش مصرف انرژی

را در پی دارد. در این شرایط سازمان هواشناسی توصیه می نماید که مدیریت درمصرف بهینه انرژی صورت گیرد.

این شرایط جوی تا بعدازظهر سه شنبه (6 خرداد ماه) ادامه دارد.

در سرانجام این هشدار هواشناسی با پیش بینی وزش باد گرم جنوبی آمده است: از بعداز ظهر امروز (اول خرداد ماه)

وزش باد به نسبت شدید گرم جنوبی در سواحل خزر و بعضی مناطق در شمال غرب همراه با افزایش محسوس دما به طور متوسط 8 تا 12 درجه سلسیوس در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان شروع می گردد و تا بعدازظهر شنبه (3 خرداد ماه) ادامه دارد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال آتش سوزی در مراتع و جنگلها، ذوب برف در کوهها و احتمال سقوط بهمن، احتمال وارد شدن خسارت به سازه های موقت و سست بنیان، تاسیسات و داربست ها وجود دارد.

سازمان هواشناسی در این شرایط نسبت به مستحکم کردن سازه های موقت و داربست ها و اتخاذ تمهیدات لازم برای بخش های مختلف کشاورزی، نظیر باغداران، گلخانه داران، مرغ داری ها، پرورش دهندگان ماهی و .... توصیه می نماید.

گزارش ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1594

به "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و وزش باد گرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و وزش باد گرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید