نسخه مرورگر مترجم گوگل اکنون می تواند متن عکس ها را ترجمه کند

به گزارش باتسک، یکی از قابلیت های کاربردی اپلیکیشن موبایل گوگل Translate، امکان ترجمه متون داخل عکس ها است که به وسیله کاربران زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. متاسفانه این ویژگی تا به امروز در نسخه تحت مرورگر مترجم گوگل وجود نداشت؛ اما به تازگی امکان بهره مندی از آن، فراهم شده است.

نسخه مرورگر مترجم گوگل اکنون می تواند متن عکس ها را ترجمه کند

کاربران نسخه تحت وب گوگل ترنسلیت از این پس امکان بارگذاری عکس ها و ترجمه متن داخل آن ها را در اختیار خواهند داشت.

یکی از قابلیت های کاربردی اپلیکیشن موبایل گوگل Translate، امکان ترجمه متون داخل عکس ها است که به وسیله کاربران زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. متاسفانه این ویژگی تا به امروز در نسخه تحت مرورگر مترجم گوگل وجود نداشت؛ اما به تازگی امکان بهره مندی از آن، فراهم شده است.

ترجمه متن عکس ها در گوگل Translate چگونه است؟

مترجم گوگل یکی از محبوب ترین ابزار ها در زمینه خود به شمار می رود که می توان از آن در شرایط مختلفی مثل مسافرت در سایر کشورها، استفاده نمود. از جمله قابلیت های مهم آن می توان به ترجمه همزمان مکالمات و توانایی تشخیص اتوماتیک متن موجود در عکس ها اشاره کرد. البته بسیاری از ویژگی های کاربردی آن مثل مورد دوم، در انحصار اپلیکیشن موبایل بوده؛ امری که نارضایتی کاربران نسخه تحت مرورگر را در پی داشته است.

به نظر می رسد که گوگل قصد برطرف این مشکل دارد و به مرور می خواهد ویژگی های برنامه مترجم موبایل خود را روی نسخه مرورگر هم ارائه کند و این روند را با فراهم ساختن قابلیت ترجمه متن داخل عکس ها، آغاز کرده است. در حال حاضر، می توان از گوگل Translate در کنار ترجمه متون برای برگرداندن اسناد و وب سایت ها نیز استفاده نمود.

ناگفته نماند که در گذشته هم امکان ترجمه عکس ها به یاری سرویس گوگل لنز در مرورگر و کامپیوتر وجود داشت؛ اما این ابزار تنها از عکس های آنلاین پشتیبانی به عمل می آورد و مسیری برای بارگذاری عکس ها به وسیله کاربران در آن، مهیا نبود. به همین علت گزینه مطلوبی برای ترجمه عکس های ذخیره شده روی حافظه دستگاه محسوب نمی شد؛ اما از این پس می توان گوگل ترنسلیت را به همین منظور مورد استفاده قرار داد.

اکنون اگر به صفحه سرویس مترجم گوگل مراجعه کنید، تب جدیدی تحت عنوان Images در آن مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی کلید Browse your computer، قادر خواهید بود عکس مورد نظر خود را جهت ترجمه، بارگذاری نمایید. فعلاً فرمت های JPG و JPEG در کنار PNG قابل آپلود هستند؛ اما محتمل است در آینده شاهد پشتیبانی از فرمت های تصویری بیشتر باشیم.

پس از به اتمام رسیدن فرایند آپلود، می توانید زبان دلخواه را انتخاب کرده و خروجی ترجمه شده را تحویل بگیرید. بعلاوه گزینه ای برای کپی کردن متن برگردانده شده و دانلود آن در نظر گرفته شده است. برای مقایسه دو تصویر در کنار هم می توانید از گزینه Show original یاری بگیرید.

فرایند ترجمه عکس ها در نسخه تحت وب گوگل Translate هنوز به پای اپلیکیشن آن نمی رسد؛ زیرا در برنامه اختصاصی موبایل، امکانات بیشتری مثل گوش دادن به متن ترجمه شده یا انتخاب و کپی کردن دستی قسمتی از متن، وجود دارد. با این حال اگر به گوشی خود دسترسی نداشته باشید، می توانید از نسخه تحت وب مترجم گوگل یاری بگیرید.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 19 اسفند 1401 بروزرسانی: 19 اسفند 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2823

به "نسخه مرورگر مترجم گوگل اکنون می تواند متن عکس ها را ترجمه کند" امتیاز دهید

1 کاربر به "نسخه مرورگر مترجم گوگل اکنون می تواند متن عکس ها را ترجمه کند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه مرورگر مترجم گوگل اکنون می تواند متن عکس ها را ترجمه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید