مقاله: تعطیلات استانی کانادا در تقویم

به گزارش باتسک، دوشنبه عید پاک یک تعطیلات عمومی در 6 استان و قلمروی کانادا از جمله کبک است که در آن رستاخیز مسیح گرامی داشته می شود. در این روز مدارس و اکثر مشاغل تعطیل بوده و خدمات حمل ونقل عمومی کاهش پیدا می کند. اگرچه این روز به عنوان یکی از تعطیلات رسمی کانادا توسط دولت فدرال ذکر شده اما در تعدادی از استان ها و قلمروها این گونه نیست. این روز در بسیاری دیگر از کشورهای انگلیسی زبان نیز تعطیل است. تخم مرغ یکی از نمادهای مهم عید پاک بوده و به نوعی نمایانگر تولدی دوباره در طبیعت است.

مقاله: تعطیلات استانی کانادا در تقویم

تعطیلات مدنی جزو تعطیلات رسمی کانادا در استان های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، انتاریو، نیوبرانزویک و نوناووت به حساب می آیند. مردم این استان ها اولین دوشنبه از ماه آگوست را با تهیه و توزیع کیک، رویدادهای ورزشی، آتش بازی و جشنواره های فرهنگی جشن می گیرند. در این روز مدارس، سازمان ها و بسیاری از مشاغل تعطیل هستند و برگزاری رژه و رویدادهای عمومی ممکن است باعث ایجاد مشکل در عبور و مرور شود. تعطیلات مدنی با نام های دیگری نیز شناخته می شود که برای هر یک از استان ها دارای تفاوت است.

روز سنت پاتریک یک تعطیلات عمومی در استان نیوفاند لند و لابرادور کانادا است که تاریخ آن در نزدیک ترین دوشنبه به روز 17 مارس قرار دارد. در این روز یاد سنت پاتریک به عنوان یک مبلغ مذهبی که در قرن 5 میلادی بسیاری از ساکنان ایرلند را مسیحی کرده بود گرامی داشته می شود. روز سنت پاتریک به ویژه توسط افرادی که پیشینه ایرلندی دارند جشن گرفته می شود. اگرچه این روز جزو تعطیلات رسمی این استان محسوب می شود اما با این وجود بسیاری از مدارس، سازمان ها و مشاغل مشغول فعالیت هستند و خدمات حمل ونقل عمومی طبق برنامه زمانی هر روز ارائه می شود.

منبع مقاله: تعطیلات استانی کانادا در تقویم

انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2504

به "مقاله: تعطیلات استانی کانادا در تقویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: تعطیلات استانی کانادا در تقویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید