ظهرابی: با واژه لژیونر مخالف هستم، باید تفکر جدیدی به تیم ملی هندبال القا شود

به گزارش باتسک، مری تیم ملی هندبال کشورمان گفت: باید تفکر جدیدی به تیم ملی القا شود تا انگیزه ای هم برای سایر بازیکنان باشد.

ظهرابی: با واژه لژیونر مخالف هستم، باید تفکر جدیدی به تیم ملی هندبال القا شود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مسعود ظهرابی در خصوص شرایط آمادگی تیم ملی هندبال مردان و اعلام لیست 35 نفره بازیکنان از سوی سرمربی تیم ملی گفت: همه لژیونرها را رصد کردیم. علیرضا موسوی مصدومیت شدید در ناحیه کمر داشت و با سرمربی صحبت و گفت در زمان تعطیلی لیگ اروپا قصد دارد استراحت کند چون اگر ادامه دهد ممکن است آسیب دیدگی او شدید شود و به هندبالش آسیب بزند. سعید حیدری راد هم همین مسائل را داشت. تمام بازی های بقیه لژیونرها هم از طریق کادر فنی رصد می شد. من خودم بازی شاهو نصرتی و الله کرم استکی را پیگیری می کردم. در این زمان حتما باید لیست 35 نفره خود را اعلام می کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اینکه ما همواره در این سال ها لژیونرها را در مسابقات نصفه و نیمه در اختیار داشتیم، وقت پوست اندازی در تیم ملی و تمرکز روی داشته ها فرا رسیده است، گفت: من خودم با واژه لژیونر مخالف هستم و اینها همه بازیکنان تیم ملی هستند. اگر تیم ملی نبود اینها به این جایگاه نمی رسیدند و کجا دیده می شدند؟ این بازیکنان در تیم ملی و بازی های برون مرزی دیده شدند. با انصاف باید بگوییم که همه آنها استعداد هم داشتند و از خوب های هندبال ایران بودند ولی در این چند سال در کنار تیم ملی نبودند و دلیل آن هم این بود که زمان بازی های آسیا با اروپا فرق دارد و مسابقات آسیا در ایام IHF نیست و باشگاه ها بازیکنان را به سختی در اختیار تیم ملی ایران قرار می دهند. با نظر شما موافق هستم و باید تفکر جدیدی به تیم ملی القا شود تا انگیزه ای هم برای سایر بازیکنان باشد.

ظهرابی گفت: برخی بازیکنان مثل موسوی، استکی، صادقی و حیدری راد فشار زیادی را در باشگاه خود تحمل می کنند وقتی به تیم ملی می آیند این فشار مضاعف می شود آنها ممکن است در باشگاه خود 20 دقیقه استراحت کنند ولی در تیم ملی باید 60 دقیقه کامل بازی کنند و عمر ورزشی آنها تحت تاثیر این امر قرار می گیرد.

مربی تیم ملی هندبال مردان در خصوص تورنمنت های آمادگی تیم ملی شرح داد: ما یک تورنمنت خوب در قطر داشتیم که هم دست مان برای رقبا رو نشد و هم اینکه تعیین شد و فهمیدیم که آیا بازیکنان می توانند تفکر مانوئل را اجرا کنند یا نه. تورنمنت رومانی هم ظاهرا نهایی شده است. تیم ملی بوسنی هم تا کنون اعلام آمادگی کرده است. ما هرچقدر بیشتر بازی کنیم بهتر است و اشتباهات مان بر طرف می شود.

ظهرابی در انتها تاکید کرد: ما کار سختی در پیش داریم برخی بازیکنان تازه به تیم اضافه شدند و با تفکر یک مربی اروپایی آشنا نیستند. مربیان ما قبلا از کرواسی و بوسنی بودند که تفکرات هندبال قدرتی را اجرا می کردند اما الان تفکر هندبال اروپا است و تا این تفکر جا بیفتد کمی زمان لازم است. ما جهت سختی را داریم و امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2512

به "ظهرابی: با واژه لژیونر مخالف هستم، باید تفکر جدیدی به تیم ملی هندبال القا شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظهرابی: با واژه لژیونر مخالف هستم، باید تفکر جدیدی به تیم ملی هندبال القا شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید