شهریه سرویس مدارس از اول اسفند تا سرانجام سال تحصیلی به خانواده ها برگردانده می گردد

به گزارش باتسک، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هزینه سرویس مدارس مربوط به روز اول اسفند تا خاتمه سال تحصیلی به خانواده ها عودت داده می گردد.

شهریه سرویس مدارس از اول اسفند تا سرانجام سال تحصیلی به خانواده ها برگردانده می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش باتسک به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ با تعطیلی مدارس از اسفند ماه، جریان آموزش در فضای مجازی پیگیری شد اما در این میان بعضی خانواده ها از پول هایی می گویند که بابت هزینه سرویس مدارس و فعالیت های فوق برنامه به مدارس پرداخت اما خدماتی به ازای آن دریافت ننموده اند.

یکی از مسائل اصلی خانواده ها درباره هزینه سرویس اسفند ماه است که به ازای آن خدماتی به دانش آموزان ارائه نشده است.

در همین رابطه، مسعود ثففی؛ سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه هزینه سرویس مدارس از روز اول اسفند تا خاتمه سال تحصیلی به خانواده ها عودت داده می گردد، اظهار کرد: بسیاری از مدارس این کار را نموده اند و قرار است تا خاتمه سال تحصیلی تکلیف آن در تمام مدارس روشن گردد و حساب و کتابی باقی نماند.

وی درباره شرایط مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جدید گفت: مدارس غیردولتی سال تحصیلی آینده کار خود را انجام می دهند البته این بستگی به شرایط دارد، مدارس غیردولتی هزینه ثابت و متغیر دارند، هزینه ثابت را از خانواده ها دریافت نموده اند اما به ازای شهریه متغیر چون خدماتی ارائه نشده است باید پول آن به خانواده ها بازگردانده گردد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ما باید با روش های نوین آموزش را ادامه می دادیم در آموزش و پرورش صدا واحد و برنامه ما از ابتدا تعیین بود و همان را هم پیگیری کردیم.

ثقفی ادامه داد: از ابتدا تصمیم براین بود آموزش ها تا زمان امتحانات به صورت غیرحضوری ادامه یابد و این رخ داد. در بسیاری از مدارس در شهر تهران آموزش ها فراتر از اپلیکیشن شاد پیش رفت و معلمان به صورت آنلاین آموزش مجازی را با ابزارهایی که در اختیار داشتند انجام دادند.

وی درباره امتحانات دو پایه تحصیلی گفت: امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری است درباره اپلیکیشن شاد هم افرادی که به هر دلیلی مانند مانند نداشتن ابزار تکنولوژی یا هزینه اینترنت به آن دسترسی نداشتند اعلام کردیم معلمان یک ماه در مدارس حضور یابند و به صورت حضوری برطرف اشکال دانش آموزان را انجام بدهند.

بعضی دانش آموزان به موبایل برای آموزش مجازی دسترسی نداشتند

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران متذکر شد: از اول اسفند با پدیده ای روبرو شدیم که باعث تعطیلی مدارس شد و آرام آرام به سمت استفاده از سیستم های الکترونیک پیش رفتیم البته اگر به بسیاری از دانش آموزان اینترنت رایگان هم می دادند دسترسی به ابزار فنی و گوشی موبایل نداشتند و باید برای آنها راه حل دیگری پیدا می کردیم.

وی با اشاره به اینکه با آزمون و خطا آموزش الکترونیک را پیش بردیم، اعلام کرد: ماجرای اصلی بر سر دانش آموزانی است که دسترسی به اینترنت و اپلیکیشن شاد نداشتند و کوشش کردیم آموزش آنها حضوری باشد تا از تحصیل باز نمانند.

ثقفی ادامه داد: میزان مصرف اینترنت دانش آموزان به گونه ای نیست که دانش آموزی را که گوشی هوشمند دارد دچار مشکل کند و دغدغه ای درباره تأمین هزینه اینترنت داشته باشند چون احتیاج به حجم بالای اینترنت نیست. هم اکنون برای آزمون ها در اپلیکیشن شاد کافی است دانش آموز نیم ساعت در روز وارد سامانه شده و آزمون خود را بدهد.

فقط ثبت نام پایه اول دبستان حضوری است

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره ثبت نام سال آینده مدارس گفت: ثبت نام برای پایه اول ابتدایی به دلیل سنجش سلامت به صورت حضوری است و در سایر مقاطع ثبت نام دانش آموزان به صورت اتوماتیک در همان مدرسه خودش انجام می گردد در پایه هفتم و دهم هم می توانند بدون مراجعه حضوری ثبت نام نمایند.

وی درباره بازگشایی مدارس توضیح داد: بازگشایی مدارس برای دانش آموزانی بود که به آموزش مجازی دسترسی نداشتند و اصلاً اینگونه نبود که کلاس های درس برای همه دانش آموزان دایر باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1626

به "شهریه سرویس مدارس از اول اسفند تا سرانجام سال تحصیلی به خانواده ها برگردانده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریه سرویس مدارس از اول اسفند تا سرانجام سال تحصیلی به خانواده ها برگردانده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید